Rekordmagas a koronavírusos betegek száma az Egyesült Államokban

Úgy tudni, a héten több mint 145 000 amerikai fertőzöttet szállítottak kórházba.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2022. 01. 11. 19:00
MURDOCH, Josie; WALENSKY, Rochelle
Chapel Hill, 2021. november 4. A kilencves Josie Murdoch megkapja az els adag koronavrus elleni vdoltst az szak-Karolina llambeli Chapel Hillben 2021. november 4-n. Az Egyeslt llamokban megkezddtt az 5 s 11 v kztti gyerekek koronavrus elleni beoltsa, miutn Rochelle Walensky, az amerikai jrvnygyi s betegsgmegelzsi kzpont (CDC) igazgatja hivatalosan is jvhagyta a szervezet tancsad testletnek ajnlst. Walensky szerint ennek a korosztlynak a beoltsa is fontos a Covid-19 elleni vdelem szempontjbl, s hozzjrul ahhoz, hogy az oktats visszatrhessen a normlis kerkvgsba. MTI/AP/Gerry Broome Fotó: Gerry Broome
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Új rekordot döntött a kórházba szállított betegek száma az Egyesült Államokban a koronavírus omikron változatának rendkívül gyors terjedése miatt: a héten 145 982 amerikai fertőzöttet szállítottak kórházba 

− jelentette az NPR közszolgálati rádió kedden.

Az amerikai közszolgálati rádió tudósítása szerint ez magasabb szám, mint amelyet 2021 januárjában regisztrált a washingtoni egészségügyi és emberi erőforrások minisztériuma. A tárca 5400 amerikai kórház folyamatos adatszolgáltatása alapján állítja össze a statisztikáit.

Az NPR szerint a koronavírusos betegek jelenleg az amerikai kórházak intenzív osztályos ágyainak mintegy harminc százalékát foglalják el, és a SARS–CoV–2-vírussal fertőzött, kórházba szállított gyermekek száma is a legmagasabb a világjárvány kitörése óta. A rádió emlékeztetett rá, hogy a rekordmagas számok világosan mutatják, milyen gyorsan terjedt el az országban a vírus omikron variánsa: a több mint hétszázezer napi új fertőzés is új csúcsot jelent.

A kutatók és az egészségügyi dolgozók is arra figyelmeztetnek, hogy a túlzsúfolt kórházakban elkerülhetetlenül emelkedni fog a halálesetek száma, mivel a kórházi dolgozók nem tudják biztosítani mindenkinek a megszokott ellátást. Az amerikai kórházak a keleti parti Maryland államtól az ország közepén fekvő Missouri államig mindenhol túlzsúfoltak, és a koronavírusos kórházi betegek száma már meghaladta vagy megközelítette a korábbi rekordértékeket. A tagállamok és a kórházak vezetői és dolgozói egyre komolyabb járványügyi figyelmeztetéseket adnak ki.

– Közelebb vagyunk egy válsághelyzethez, mint bármikor korábban

 −nyilatkozta dr. John Lynch, a nyugati parti Seattle-ben működő Washingtoni Egyetem orvoskarának munkatársa egy minapi sajtótájékoztatón. Maryland állam kormányzója, Larry Hogan veszélyhelyzetet hirdetett ki a tagállamban, és a múlt héten kijelentette: a következő hetek a járvány kitörése óta a legnehezebb időszakot fogják jelenteni. Az arizonai egészségügyi dolgozók arra figyelmeztetik a tagállam vezetését, hogy az állami egészségügyi rendszer az összeomlás szélére került.

– Több olyan esetünk is volt, hogy a betegek keringése összeomlott, nagyon rosszul lettek, és néhányan meg is haltak a váróteremben

 –mondta el dr. Bradley Dreifuss, az Arizona állambeli Tucsonban dolgozó kórházi sürgősségi szakorvos újságíróknak. A tagállami kormányzók országszerte több helyen mozgósították a Nemzeti Gárda tagjait, hogy megerősítsék a túlterhelt kórházakat, így a Nemzeti Gárda főhadiszállásának otthont adó Ohio államban is.

– A kórház csordultig van betegekkel

− jelentette ki dr. Kristin Englund, a Clevelandi Klinika fertőző betegségekkel foglalkozó szakorvosa. – Az intenzív osztályunk megtelt, és a hagyományos kórházi ágyaink is tele vannak páciensekkel, nagyon sok közülük koronavírusos −mondta Englund doktornő.

Az egyetlen reménysugár, hogy más országok tapasztalataihoz hasonlóan az Egyesült Államok adatai is azt mutatják, hogy a vírus omikron változata kevésbé súlyos tüneteket okoz, mint a korábbi delta variáns 

– állapította meg az NPR. Hozzátette: egyes amerikai kórházakban azt tapasztalták, hogy már kevesebb koronavírusos betegnek van szüksége intenzív osztályon történő  ellátásra vagy lélegeztetőgépre, mint korábban.

Borítókép: A kilencéves Josie Murdoch megkapja az első adag koronavírus elleni védőoltást az Észak-Karolina állambeli Chapel Hillben 2021. november 4-n (Fotó: MTI/AP/Gerry Broome)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.