– A magyarok nem a Brüsszelnek tetsző véleményt fogalmazták meg a választásokon és a gyermekvédelmi népszavazáson. A brüsszeli bürokraták ezért a választások után azonnal rá is rontottak Magyarországra – mondta Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti delegációjának vezetője az Európai Parlament (EP) strasbourgi ülésén. Az uniós parlament szerda reggel az ukrán válság fejleményeit, az uniós állam- és kormányfők március végi csúcstalálkozójának eredményeit vitatta meg, többek között Ursula von der Leyen bizottsági elnök és Charles Michel, az Európai Tanács elnökének részvételével. Mint arra a fideszes politikus felszólalásában rámutatott, a magyarok bár elfogadni nem tudják, lassan már megszokták, hogy
Brüsszel politikai és ideológiai okokból, évek óta szándékosan ártani próbál Magyarországnak.
„Ez volt a baloldal politikai stratégiája, a brüsszeli bürokraták pedig beleálltak a baloldal pártján a kampányba. Vasárnap a parlamenti választásokon a magyar polgárok döntöttek, ez a baloldali politika csúfosan megbukott. Soha nem volt még ekkora felhatalmazásunk, mint most. Történelmi többséget szereztünk a választásokon. Magyarországon a kereszténydemokrata politika, a konzervatív-polgári politika, és a hazafias politika győzött.
A magyarok nem a Brüsszelnek tetsző véleményt fogalmazták meg a választásokon és a gyermekvédelmi népszavazáson
– húzta alá felszólalásában a delegációvezető, hozzátéve: a brüsszeli bürokraták ezért a választások után azonnal rá is rontottak Magyarországra, újabb eljárás megindítását jelentették be. „Újabb eljárás, miközben háború dúl a szomszédunkban és Európa egysége mindennél fontosabb” – mondta Deutsch Tamás, aki szerint
a kedden bejelentett eljárásnak semmi köze a jogállamisághoz, az sokkal inkább politikai büntetés.
„Ki kell éheztetni pénzügyileg az olyan tagállamokat, mint Lengyelország és Magyarország, harsogta a baloldal. Brüsszel tegnap pedig bejelentette, hogy megindítják ezt a régóta követelt, kiéheztetési eljárást. Mert ennek az eljárásnak ez a pontos neve” – összegzett.
A politikus szerint a demokrácia alapvető szabályait viszont Brüsszelnek is el kell fogadnia, és nem a most vereséget szenvedett magyar baloldal igényeit kellene teljesítenie, nem a Magyarországgal szembeni politikai háborúskodást kellene szítania, hanem vissza kellene térnie a józan észhez és józan párbeszédhez.