De nemcsak az alkalmazottaknak, hanem az utasoknak is egyre inkább elegük van a Ryanair csapnivaló szolgáltatásaiból. Az alábbi fotót az egyik utas osztotta meg a közösségi oldalán, aki az olvasók fantáziájára bízta, hogy mi lehet az a tócsa az ülése alatt, de az egészen biztos, hogy alapvetően nem kellett volna ott lennie.
Egy másik járaton pedig egy nő arról készített fényképet, hogy milyen koszos volt az ülése. Az utas gúnyosan megjegyezte, hogy esetleg több pénzért egy tiszta repülőn is utazhatna.
Az utasok gyakran szembesülnek azzal is, hogy a járatukat minden előzetes tájékoztatás nélkül törlik mindössze akár fél órával a tervezett indulásuk előtt. A cég pedig nem segít az utasoknak alternatív megoldást találni. Az egyik utas így mérlegelte a kálváriáját: „Köszönöm, Ryanair a valaha volt legrosszabb élményért. Összesen 3 járat késése, 6 óra várakozás, 3 bunkó személyzet, 0 ügyfélszolgálat, és 1 csomag elvesztése”.
Egy férfi pedig azt írta a légitársaság közösségi oldalára, hogy már azzal is megelégedne, ha megkapná a helyet, amiért felárat fizetett, és nem adnák el kétszer ugyanazokat a helyeket a repülőn.
Egy pórul járt utas egészen döbbenetes történetet osztott meg: „Üdvözlöm, Ryanair, mi a helyzet a Dublinból Berlinbe tartó járatommal, amely a tervezettnél 2 órával később ért véget Hannoverben? Berlinbe nem tudok eljutni (még taxival sem). A gép leszállt és mindenki eltűnt a Ryanairtől. Tényleg nem tudom elhinni!” – írta a bejegyzésben.
De volt olyan is, aki 80 eurót fizetett a Ryanair szolgáltatásain keresztül a repülőtéri parkolásért, de magát a parkolójegyet nem kapta meg – ahogyan a pénzét sem kapta vissza, hiába próbálta felvenni a kapcsolatot a vállalattal.
Az egyik posztjában a Ryanair azzal hencegett, hogy landoláskor mindig megtapsolják a pilótákat az utasok. A közösségi médiáért felelős alkalmazott azonban kénytelen volt jó néhány kommentet törölni, mert az utasok szembesítették a valósággal. Egyikük azt írta, hogy csak azért tapsolnak, mert valóságos csodaként élik meg, hogy ilyen ügyetlen pilótákkal és ilyen járművekkel épségben földet értek, ráadásul a célországban.
Egy másik pedig úgy véli, hogy a taps azért jár, mert az utasok örülnek, hogy véget ért a rémálom, amikor „valamelyik vacak doboz” földet ér.
A Ryanair üzleti politikáját hűen tükrözi az is, hogy Michael O’Leary vezérigazgató rendszeresen sértegeti az utasait, akiket néha „hülyének”, „idiótának”, esetleg „hájpacninak” nevez.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Flickr)