Az elutasított menedékkérők is Németországban maradhatnak

A belügyminiszter egyik javaslata szerint a jövőben az a bevándorló is maradhatna az országban, akinek elutasították menedékkérelmét – írja a V4NA hírügynökség.

Forrás: V4NA Hírügynökség2022. 06. 07. 15:51
Berlin, 2020. szeptember 20. A bevándorlást pártoló szervezetek tüntetõi a görögországi befogadótáborokban tartózkodó illegális bevándorlók Németországba engedését követelik Münchenben 2020. szeptember 20-án. A felirat jelentése: Van helyünk! Moriát kiüríteni! Mindenkit befogadni! Ne létesítsenek új táborokat! MTI/EPA/Alexander Becher Fotó: Alexander Becher
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy friss törvényjavaslat szerint azok a migránsok, akik nem kaptak menedékkérelmet, tartósan az országban maradhatnának – ha rendelkeznek türelmi engedéllyel és jól beilleszkedtek. Nancy Faeser szociáldemokrata szövetségi belügyminiszter hamarosan bemutathatja a törvényjavaslata részleteit. A rendelkezés lehetőséget adna azoknak a migránsoknak, akik legalább öt éve élnek Németországban türelmi engedéllyel, hogy örökre az országban maradhassanak – ráadásul legálisan.

A javaslat szerint az érintettek kezdetben egyéves próbaidőre szóló tartózkodási engedélyt kapnak. Ha ez idő alatt bizonyítani tudják, hogy elsajátították a német nyelvet és biztosítani tudják a megélhetésüket, akkor hosszú távú tartózkodási jogot kapnak. Mint az nemrég kiderült, a szövetségi kormány mindhárom tagja, a szociáldemokraták, a zöldek és a liberálisok már akkor megegyeztek erről, amikor még csak a koalíciós tárgyalások folytak.

Faeser belügyminiszter javaslata minden bizonnyal rengeteg bírálatot kap majd, tekintve, hogy egy jelentés szerint Németországban a bűncselekmények elkövetőinek csaknem fele bevándorló. A valós arány azonban ennél jóval magasabb, ötven százalék feletti, mert a kettős állampolgárokat – a német és egy másik állampolgársággal is rendelkezőket – automatikusan németként regisztrálják egy eljárás során. Ahogy arról a V4NA korábban beszámolt, 2021-ben összesen 677 csoportos nemi erőszakot regisztráltak Németországban, és csak 462 esetben azonosították a gyanúsítottakat. Ez több mint kétszerese a 2018-ban regisztrált háromszáz esetnek. Ráadásul majdnem minden második csoportos nemi erőszak gyanúsítottjának nincs német állampolgársága.

A csoportos nemi erőszak egy olyan probléma Németországban, ami a 2015-ös nagy migrációs hullám óta terjedt el ekkora mértékben, és a külföldi elkövetők aránya is ekkor kezdett ugrásszerűen emelkedni.

Borítókép: A bevándorlást pártoló szervezetek tüntetői a görögországi befogadótáborokban tartózkodó illegális bevándorlók Németországba engedését követelik Münchenben 2020. szeptember 20-án. A felirat jelentése: Van helyünk! (Fotó: MTI/EPA/Alexander Becher)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.