David Pressman, Joe Biden elnök által az Egyesült Államok magyarországi nagyköveti posztjára kiválasztott, hangzatos diplomáciai választása felteszi a kérdést, hogy a Biden-adminisztrációnak az államok közötti diplomácia gyakorlása vagy egy demokratikus köztársasággal és NATO-szövetségessel való ellenségeskedés-e a célja – kezdi elemzését a The European Conservative szerzője. Shea Bradley-Farrell – aki a híres amerikai Counterpoint Istitute vezetője, és májusban a CPAC Hungary-n is felszólalt – emlékeztet:
Pressman 2022. június 23-i meghallgatásán tett nyilatkozata úgy tűnik, hogy szándékosan rosszul jellemzi az emberi jogok, a médiaszabadság és a jogállamiság helyzetét Magyarországon.
Meghallgatási felszólalásában a „növekvő tekintélyelvűség és a demokratikus visszalépés” kontextusába helyezve Pressman furcsa módon az orosz–ukrán invázióra összpontosított, mielőtt megállapította volna a feltételezett „aggasztó tendenciákat” és a „demokráciát fenyegető valós veszélyeket” Magyarországon.
Miután utalt a magyar kormányra és „Oroszország és Kína nyilvánvaló befolyására” (kinek nyilvánvaló?), ígéretet tett arra, hogy amennyiben ő lesz a nagykövet, harcolni fog Moszkva és Peking rosszindulatú befolyása ellen
– idézte fel Pressman meghallgatáson tett ígéreteit a The European Conservative szerzője. Hozzátette: Pressman elfogult kijelentései megdöbbentő módon sértik a magyar népet és a nemrég megválasztott kormányt, amennyiben egy adott ország diplomáciát kíván folytatni egy NATO-szövetségessel. „Magyarország egy parlamentáris rendszerű köztársaság; 2022 áprilisában a magyar választók immár negyedszerre egymás után bizalmat szavaztak Orbán Viktor miniszterelnöknek és a Fidesz vezette pártszövetségnek. Ráadásul a konzervatív pártlista több szavazatot kapott a magyar választóktól, mint bármely más párt Magyarország történetében. Ennyit Pressman totalitarizmusra vonatkozó állításairól” – vélekedett Shea Bradley-Farrell.