Precedens nélküli jogi csatározás kezdődhet a héten a Twitter és Elon Musk között, miután az amerikai milliárdos úgy döntött, visszalép a közösségi hálózat felvásárlásától. A Tesla vezérigazgatója múlt pénteken jelentette be, hogy eláll a felvásárlásra tett 44 milliárd dolláros ajánlatától azzal az indokkal, hogy a mikroblog vezetése nem adott kielégítő tájékoztatást a platformon lévő hamis fiókokról, illetve azok számáról. Erre válaszként a Twitter elnöke, Bret Taylor jogi lépéseket helyezett kilátásba, hogy ezzel kényszerítse rá a Tesla elnökét ígéretének teljesítésére.
Musk viszont hétfőn azt közölte, hogy amennyiben bíróságra kerül az ügy, a Twitter kénytelen lesz nyilvánosságra hozni a botokkal és spam-fiókokkal kapcsolatos információkat.
Musk visszalépése nem volt előzmények nélküli, a milliárdos ugyanis átmenetileg már május közepén felfüggesztette a tranzakciót a Twitter negyedéves jelentése miatt. A milliárdosnak és jogi csapatának azt kell bizonyítania a delaware-i legfelsőbb bíróságon, hogy a Twitter nem volt őszinte a spamrobotok számával kapcsolatban, miközben a mikroblog üzemeltetői elkötelezettek a tranzakció lezárásában a korábban meghatározott 44 milliárd dolláros vételi ár és feltételek mellett. Musk jogászai ugyanakkor amellett érvelnek, hogy téves a Twitter becslése azzal kapcsolatban, hogy a bevételszerzésre alkalmas napi aktív felhasználóinak csupán kevesebb mint 5 százaléka spamfiók, így a mikroblog az, aki megsértette a szerződési feltételeket. Musk ügyvédje szerint a Tesla-vezérnek „oka van azt hinni, hogy a spamfiókok száma lényegesen magasabb”, ennek bizonyítása azonban nem lesz egyszerűbb.