De mit is keresett Romániában az ifjabbik Biden? A New York Times által közzétett dokumentumok szerint az elképzelés egy ingatlanfejlesztő vállalat létrehozása volt, a legnagyobb ilyen jellegű vállalat Délkelet-Európában. Popoviciu biztosította volna a földet, Biden a kapcsolatokat, egy kínai óriáscég pedig a pénzt.
A tervből végül semmi sem lett, Popoviciut hét év börtönre ítélték (bár elmenekült Romániából), a pénzt biztosító kínai cég csődbe ment, Bidenék pedig lemaradtak a nagy üzletről.
A V4NA hírügynökség cikke szerint bár Joe Biden többször is letagadta a nyilvánosság előtt, hogy tudott volna a fia piszkos üzleteiről, a Hunter laptopján talált naptár és az adathordozón lévő anyagok szerint azonban az elnök hazudott.
Nem a romániai ügy volt az első eset, hogy Joe Biden alelnökként családi üzleti megbeszéléseket folytatott a Fehér Házban. A laptopon lévő dokumentációból kiderül, hogy Joe Biden kilenc év alatt legalább 19 alkalommal vett részt a családi vállalkozásban. Legutóbb egy hangüzenet buktatta le az elnököt, amelyet a fiának hagyott a hangpostáján.
Hé, haver, itt apa. Szerda este negyed kilenc van. Ha lesz rá lehetőséged, csak hívj fel. Semmi sürgős. Csak beszélni akartam veled. Úgy gondoltam, hogy az online megjelent cikk, amelyet holnap nyomtatásban is megjelentet a Times, jó volt. Azt hiszem, már tiszta vagy
– mondta Biden a telefonban.
Az USA jelenlegi elnöke azután hagyott hangüzenetet a fiának, hogy 2018-ban a sajtó részletezte Hunter ügyleteit Ye Jianminggal, egy gyorsan felemelkedő kínai olajmágnással, aki 2016-ban a CEFC China Energy Company-t vezette, mielőtt két évvel később letartóztatták gazdasági bűncselekmények miatt.
A Biden család körül kirobbant botrányban kiderült továbbá az is, hogy Joe Biden fia, Hunter arra használhatta fel apja pozícióját, az Obama-kormányzat amerikai–ukrán kapcsolatokért felelős vezetőjét, hogy gazdaggá tegye a családot.
A mainstream média azonban a legutóbbi elnökválasztási kampány miatt nem volt hajlandó foglalkozni a történettel. A közösségi média még azt is megakadályozta, hogy a The New York Post leleplező cikkét megoszthassák az emberek.
Bidenék orosz beavatkozásként tekintettek a leleplező cikkre. Most azonban – azután, hogy Joe Biden megnyerte az elnökválasztást – már a balliberális fősodratú média is megerősítette, hogy a laptopos történet végig helytálló volt. Az Igazságügyi Minisztérium is elismeri, hogy korrupciós ügyekkel kapcsolatos nyomozás alapját olyan e-mailek és üzenetváltások képezik, amelyeket a laptopon találtak.
A MacIver Institute szerint azóta világossá vált, hogy a botrány lényegében nem is Hunter Bidenről szól, hanem Joe Bidenről, aki a fiát táskás embernek használta alelnöksége idején.
Az utóbbi hónapokban egyébként biztosan nem a legjobb időszakát éli Joe Biden. Az amerikai elnök vállát nemcsak az nyomja, hogy az Egyesült Államok évtizedek óta nem látott inflációtól szenved, a gazdaság pedig az összeomlás szélén áll, hanem a fia, Hunter Biden körül kirobbant botrány is napról napra csökkenti a népszerűségét – írja a V4NA hírügynökség.