Olaszország és Magyarország között számos különbség van, történelmi természetűek is, de számos közös pont is van országaink között. Vannak olyan kérdések, amelyekben a jobbközép kormány példát vehetne Magyarországról, például a születésszámot támogató politika vagy a konzervatív agytrösztökbe, tanulmányi központokba, alapítványokba történő befektetések előtérbe helyezése, valamint a kereszténygyűlölet elleni politika. A nemzeti erők nemzetközi összefogása is többek között e pontokra épülve valósulhat meg
– vélekedett Francesco Giubilei, a Nazione Futura olasz konzervatív mozgalom elnöke az Alapjogokért Központnak adott interjújában.
Giubilei jobbközép győzelemre számít a vasárnap megrendezésre kerülő olaszországi választásokon, ugyanis – mint mondta – a főbb felmérésekből az derült ki, hogy az Olasz Testvérek (FdI), a Liga és a Forza Italia (FI) pártok vezetnek, továbbá a baloldal három különböző koalícióra oszlik. Hangsúlyozta azonban, hogy bár a jobboldali pártok között is vannak különbségek – ami egyébként természetes –, sokkal inkább alkotnak egy egységet, mint a baloldal. Mint fogalmazott, „a jobboldali koalíció már kormányoz többet is a legfontosabb olasz régiók közül, egységes, és ezt a választási kampány során is bizonyította”.
A jobbközép győzelem tehát nemcsak remény, hanem valós lehetőség
– tette hozzá.
A Nazione Futura elnöke ismertette az interjúban, melyek voltak a legfontosabb kérdések a választási kampány során. „Egyrészt megjelent a kampányban a propaganda, másrészt az emberek valódi problémái is. A baloldali propaganda azzal vádolja a jobboldalt, hogy fasiszta és veszélyes Olaszország nemzetközi megítélésére.” – fogalmazott. Giubilei ugyanakkor arról is beszélt, hogy a valóságban a jobbközép számos alkalommal bebizonyította, hogy megbízható és képes stabilitást garantálni. Az interjú során röviden kitért arra is, hogy a kampány nem volt erőszakmentes.
Mint arról lapunk is beszámolt, Giorgia Melonira, az FdI elnökére fenyegetések és megfélemlítő üzenetek tömkelege zúdult, a támadások családtagjait sem kímélték a közösségi médiában. A verbális agressziót később tettlegesség is követte: a Liga kampányoló munkatársaira fekete ruhába öltözött ötvenfős banda támadt, több sérültet kórházba kellett szállítani.