Több százra nőtt az indonéziai földrengés a halálos áldozatainak száma

Az indonéziai Cianjurban hétfőn történt földrengés halálos áldozatainak száma 268-ra emelkedett – közölte kedden az indonéz katasztrófavédelmi hivatal. A helyi hatóságok kedden egy Instagramon közzétett posztjukban még 252 halálos áldozatról, valamint 37 eltűntről számoltak be és több száz sérültet említettek. A katasztrófavédelem adatai szerint azonban 268 halálos áldozatot találtak már, és 151 embert kezelnek eltűntként. A katasztrófavédelem vezetője, Suharyanto tájékoztatása szerint 1083 ember sérült meg a földrengésben.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2022. 11. 22. 14:25
Cianjur, 2022. november 22. Túlélõket és holttesteket keresnek a mentõegységek tagjai egy összedõlt épület romjai közt a jávai földrengés epicentrumánál, Cianjurban 2022. november 22-én, az 5,6-os erõsségû földmozgás másnapján. A természeti katasztrófa halálos áldozatainak száma 252-re emelkedett, mintegy hétszázan megsebesültek. MTI/EPA/Adi Weda Fotó: Adi Weda
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A földmozgás epicentruma Jáva nyugati részén, Cianjur településen volt, Jakartától 75 kilométerre délkeletre, 10 kilométeres mélységben – közölte hétfőn az indonéz meteorológiai és geofizikai intézet (BMKG). A halálos áldozatok között a keddi hivatalos tájékoztatás szerint sok volt az iskolás gyermek, mivel több iskola is összedőlt. A mentőalakulatok a romok alatt kutatnak túlélők után.

Kedden reggel megérkeztek az élelmiszert, sátrakat, takarókat és egyéb felszereléseket szállító teherautók Jakartából az ideiglenes menedékhelyekre. Az utórengésektől félve ezrek töltötték az éjszakát a szabadban.

Egy ilyen nagyságú földrengés csak kisebb károkkal járhatott volna, a szakértők azzal magyarázzák a katasztrófa pusztító hatását, hogy az epicentrum közel volt a törésvonalhoz, a földfelszínhez, és az infrastruktúra nem felelt meg a földrengés elleni védekezés által indokolt követelményeknek.

Henri Alfiandi, az Országos Kutató- és Mentőszolgálat (Basarnas) vezetője szerint a földcsuszamlások és a nehéz terep is hátráltatja a mentési munkálatokat.

Kedden Joko Widodo elnök is Cianjurba utazott, hogy támogatásáról biztosítsa a mentésben résztvevőket és az áldozatok családjait. Mint mondta: a romok alatt rekedt áldozatok kimentését tartja prioritásnak. Az elnök ígéretet tett az infrastruktúra helyreállítására, mások mellett a Cianjurt más városokkal összekötő fő híd újjáépítésére. Azt is megígérte, hogy a kormány ötvenmillió rúpiáig (1,3 millió forintig) terjedő támogatást nyújt mindenkinek, akinek a háza megsérült.

Indonézia a Tűzgyűrűnek nevezett szeizmikusan aktív törésvonal mellett helyezkedik el. A szigetországban gyakoriak a földrengések. A 2004-ben Szumátra szigeténél bekövetkezett 9,1-es erősségű rengés szökőárat okozott, amely 14 országot érintett, és 226 ezer halálos áldozattal járt.

 

Borítókép: Túlélőket és holttesteket keresnek a mentőegységek tagjai egy összedőlt épület romjai közt a jávai földrengés epicentrumánál, Cianjurban 2022. november 22-én, az 5,6-os erősségű földmozgás másnapján. A természeti katasztrófa halálos áldozatainak száma 252-re emelkedett, mintegy hétszázan megsebesültek (Fotó: MTI/EPA/Adi Weda)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.