Harry arról is ír, hogy a BBC-ből kellett értesülnie arról, s nem családtagjaitól tudta meg, hogy nagymamája, II. Erzsébet királynő elhunyt. Miután tavaly szeptember 8-án a királynő egészségi állapotát orvosai aggasztónak nevezték, Harry az Egyesült Államokból útnak indult a Balmoral kastélyba, a királynő skóciai rezidenciájára, ám amikor gépe landolt az Egyesült Királyságban, s bekapcsolta mobiltelefonját, nem édesapja vagy bátyja üzenete várt rá, hanem felesége küldött neki sms-t a halálhírről. A herceget amúgy előzetesen megkérték, hogy Meghan ne tartson vele Skóciába.
A családi kapcsolatok évek óta feszélyezettek, ám az igazi törés akkor következett be, amikor Harry és Meghan 2021 márciusában az amerikai sztárriporternek, Oprah Winfrey-nek adott interjúban rasszizmussal vádolta meg a királyi család meg nem nevezett tagját, aki állítólag azt találgatta, vajon milyen lesz a hercegi pár első gyermekének a bőrszíne. A rasszizmusvád gyakran elhagyja Harry és Meghan száját a Netflix róluk szóló, nemrég bemutatott, hatrészes dokumentumfilm-sorozatában is, de
az ITV brit és a CBS amerikai tv-csatornáknak adott, a napokban bemutatandó interjúk előzeteseiben is arról beszél Harry: már a kapcsolatuk legelején a „faji elem” foglalkoztatta leginkább a szerinte bigott brit médiát.
Harry korábban többször is kifejtette, hogy a feleségével szembeni rasszista megnyilvánulásoknak komoly szerepük volt abbéli döntésükben, hogy 2020 márciusában felhagytak a királyi család magas rangú tagjaiként rájuk háruló hivatalos feladatok ellátásával, és első gyermekükkel együtt Kaliforniába költöztek.