Annalena Baerbock Eli Kohennel tartott tájékoztatóján az izraeli igazságügyi reformról szólva hangsúlyozta, hogy a Németország és Izrael közötti „mély kapcsolat és barátság” által indíttatva a „belpolitikai viták” alakulásáról is érdeklődött partnerénél, és – mint mondta – nem akarja leplezni, hogy „mi itt külföldön aggódunk egyes izraeli törvényhozási tervek miatt”.
„A bennünket összekötő értékekhez hozzátartoznak a jogállamiság elvei, köztük az igazságszolgáltatás függetlensége”, és Izrael mindig is a jogállamiság egyik legfőbb képviselője volt – tette hozzá a német diplomácia vezetője, kiemelve, hogy különösen aggasztó a halálbüntetés bevezetésének terve.
Németország határozottan ellenzi a halálbüntetést, és küzd azért, hogy az egész világon megszűnjék, a gyerekek pedig azt tanulják az iskolákban, hogy Izraelben a folyamatos terrorfenyegetettség ellenére csak egyetlenegyszer, a náci háborús bűnös Adolf Eichmann esetében alkalmazták a büntetésnek ezt a formáját.
Ez mindig meggyőző érv az Izraelt érő méltánytalan kritikával szemben – fejtette ki Annalena Baerbock, aláhúzva:
Izrael barátjaként az a meggyőződése, hogy „nagy hiba” lenne szakítani a halálbüntetés elutasításának hagyományával.
Eli Kohen a német bírálattal kapcsolatban csupán annyit mondott, hogy Izrael „pezsgő demokrácia”, amelyet tovább erősít majd az igazságügyi reform.