A helyi polgármester közlése szerint a gép kétfős Fülöp-szigeteki személyzete és az utasok, két ausztrál energetikai tanácsadó életüket vesztették.
Szerda reggel több mint egy tucat katona és tűzoltó érkezett helikopterrel a helyszínre, hogy az ország legaktívabb vulkánja, a Mayon egy szakadékát átvizsgálják – közölték polgári légi közlekedési illetékesek.
Nem voltak túlélők – írta telefonos üzenetében Carlos Baldo, Camalig város polgármestere az AP hírügynökségnek csütörtökön. Az áldozatok holtestét a tervek szerint csütörtökön hozzák le a tűzhányóról.
A gép két ausztrál utasa egy geotermikus energiával foglalkozó vállalatnál dolgozott, a Cessna a cég tulajdonában volt. Az Energy Development Copr. keresőcsapatokat, helikoptereket és drónokat küldött, hogy segítsenek a keresésben, amelyet viharos szél és sűrű felhők nehezítettek.
A keresésben, amely a polgármester felügyelete alatt zajlott, majdnem kétszázan, katonák, tűzoltók, önkéntesek, köztük veterán hegymászók vettek részt.
A Cessna szombat reggel szállt fel Albay repülőteréről, hogy mintegy egyórás repülőút után Manilába érkezzen, ám a felszállás után néhány perccel eltűnt. A roncsokat vasárnap a levegőből fedezték fel a 2462 méter magas vulkán oldalán, ám csak szerda reggel, az időjárás javulása után sikerült egy katonai helikopternek kutatócsapatot szállítani a helyszínre – közölték tisztségviselők.
A város lakóinak tilos a vulkán körüli hat kilométeres veszélyzónába belépni. A tűzhányó utoljára 2018-ban tört ki, akkor több tízezer embert kellett kimenekíteni. A Fülöp-szigeteki vulkánmegfigyelő központ azonban engedélyezte a kockázatos keresést és mentést a Mayon lejtőin, de figyelmeztette a csapatot a hirtelen kilökődő vulkáni hamu és a sárfolyamok veszélyére.
Borítókép: illusztráció (Fotó: Pexels)