A tanulmány szerint tavaly a dzsihadista vagy iszlám szélsőségesek általi fenyegetések voltak messze a leggyakoribbak, az összes incidens egyharmadát tették ki. A megfélemlítések alig egytizede származott jobboldali szélsőségesektől, míg a baloldali szélsőséges fenyegetések száma korlátozott maradt.
A jelentés hozzáteszi, hogy a fenyegetések hatvan százaléka kevésbé súlyosnak minősült, egyharmaduk közepesen súlyosnak, és kevesebb mint egytizedük minősült nagyon súlyosnak.
Az OCAD továbbá megjegyezte, hogy a fenyegetések túlnyomó többsége magányos elkövetőktől származott, és csak húsz százalékuk több személytől, csoportoktól.
A leggyakoribb célpontok konkrét személyek voltak, ezt követték az rendőrség a hadsereg, politikusok, közintézmények, a lakosság és bizonyos közösségek elleni megfélemlítések. Az elkövetők legtöbben a közösségi médián vagy üzenetküldő alkalmazásokon jelentették be szándékaikat – olvasható a jelentésben.
Borítókép: Jakarta, 2023. január 30. Muzulmán tüntetők jelszavakat skandálva tiltakoznak a stockholmi Korán-égetés ellen. (Fotó: MTI/EPA/Mast Irham)