Az illetékes vallási hatóságok véleménye alapján tilos a rovarok vagy a rovarfehérjéket tartalmazó élelmiszerek fogyasztása, mely egybecseng az Öböl Menti Arab Államok Együttműködési Tanácsának (GCC) szabályozásaival is – pontosított közleményében a minisztérium.
A közlemény szerint a bejelentést az indokolta, hogy egyes országok elfogadták a rovarok élelmiszerként való hasznosítását.
Az Európai Bizottság például január elején engedélyezte a lisztkukac és a házi tücsök étkezési célú felhasználását. Az Európai Unió eddig négy rovart fogadott el új élelmiszerként.
A rovarok régóta olcsó fehérjeforrást jelentenek a világ bizonyos közösségei számára, és fogyasztásuk alternatívát jelenthet a hússal, valamint egyéb, az üvegházhatású gázok mértéktelen kibocsátásával járó élelmiszerekkel szemben.
Muszlim teológusok szerint az iszlám nem tiltja egyértelműen a rovarok fogyasztását. A hittudósok többsége halal, azaz megengedett élelmiszernek tartja a sáskát, mert a Koránban említést tesznek róla, míg mások tisztátalan állatoknak tekintik a rovarokat.
Borítókép: A Little Food tücsöktenyésztő belga vállalkozás munkatársa a cég brüsszeli telepén tenyészpéldányokat mutat 2017. június 9-én, az ötszáz négyzetméteren kialakított üzem megnyitását megelőző sajtónapon. A tulajdonosok reményei szerint a törzsállomány pár éven belül eléri a havi háromtonnás termelési hozamot. Az emberi fogyasztásra szánt, szárított formában forgalmazott rovarokat szendvicsekhez, pástétomkészítéshez vagy önmagukban fogyasztva ajánlják (Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet)