Nagy a baj az amerikai–mexikói határon, katonákat küldött Biden

Mintegy 1500 katonát küld az amerikai–mexikói határra Joe Biden amerikai elnök, miután májusban végleg megszűnnek az Egyesült Államok által a Covid-világjárvány idején bevezetett intézkedések. A korlátozások következtében mérséklődött ugyan a közép-amerikai országokból érkező illegális migránsok száma, az amerikai hatóságok azonban attól tartanak, az intézkedések megszűnésével tömegek érkezhetnek a határra.

Magyar Nemzet
2023. 05. 03. 9:07
Yuma, 2023. március 3. Ecuadorból érkezett migránsok várakoznak a Mexikót az Egyesült Államoktól elválasztó határkerítésnél az Arizona állambeli Yumában 2023. március 3-án. A Biden-kormányzat a közelmúltban szigorú határvédelmi intézkedéseket jelentett be, amelynek értelmében a legtöbb esetben megtagadja a menedékjogot az Egyesült Államokba bejutni szándékozó migránsoktól. MTI/EPA/Etienne Laurent Fotó: Etienne Laurent
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Noha Joe Biden amerikai elnök úgy döntött, eltörli a Covid-világjárvány idején bevezetett korlátozásokat, melyek némileg mérsékelni tudták az Egyesült Államokba irányuló illegális migrációt, most Washington katonákat küld az amerikai–mexikói határra. Az amerikai védelmi minisztérium közlése szerint az illegális bevándorlás növekedésére készül a Fehér Ház: a határra először 1500 katona fog érkezni, majd 2500 főre emelik létszámukat. A Covid-intézkedések május 11-én fognak hivatalosan megszűnni, a tervek szerint május 10-ig foglalják el állomásaikat a határra vezényelt katonák.

A The Guardian brit napilap azt írta, a katonaság kilencven napig fog a határon tartózkodni, így segítve a határőrség munkáját. Rendészeti feladatokat azonban nem fognak ellátni, erről Pat Ryder, a Pentagon szóvivője számolt be.

A Texas állambeli El Paso határ menti városban már szükségállapotot is kihirdettek, több mint egy héttel a korlátozások megszűnése előtt. A városvezetés több mint 35 ezer migránsra számít, akik még az amerikai–mexikói határ túloldalán, Ciudad Juárezben tartózkodnak.

Az Egyesült Államok migrációs problémái Joe Biden elnök 2021 januári hivatalba lépése óta súlyosbodtak egyre nagyobb mértékben, az elnök nem kevés kritikát kapott emiatt. A republikánusok ugyanis nem értenek egyet azzal, hogy Donald Trump korábbi amerikai elnök migrációellenes politikáját gyakorlatilag leváltották. A demokraták és az aktivisták viszont ellenzik a katonaság határra telepítését.

Politikai szempontból pluszpontokat szerezni vagy megfélemlíteni a migránsokat azzal, hogy a hadsereget a határra küldjük, csak a Republikánus Párt idegengyűlölő, menekültügyi rendszerünket célzó támadásai

– fogalmazott nyilatkozatában Bob Mendez demokrata szenátor.

Borítókép: Ecuadorból érkezett migránsok várakoznak a Mexikót az Egyesült Államoktól elválasztó határkerítésnél az Arizona állambeli Yumában 2023. március 3-án (Fotó: MTI/EPA/Etienne Laurent)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.