Az ománi állami hírügynökség tájékoztatása szerint a tablettákat raktárakban rejtették el, ahonnan teherautókon át akarták továbbszállítani.
A captagon néven ismert, szegény ember kokainjának is nevezett, elsősorban Szíriában gyártott amfetamin az egyik leggyakoribb drog a közel-keleti fiatalok körében. A kábítószer dzsihadista pirula néven is ismert, mert az Iszlám Állam terrorszervezet állítólag ezt a szert osztogatta harci drogként fegyvereseinek.
Közel-keleti országok bűnüldöző hivatalai szerint a kábítószert Libanonon és Jordánián keresztül csempészik a Perzsa(Arab)-öböl térségébe.
Áprilisban az Európai Unió büntetőintézkedéseket vetett ki Bassár el-Aszad szíriai elnök több rokonára, akik az EU szerint részesednek a kábítószer-kereskedelméből befolyt jövedelmekből. A szankciók alá került emberek közül többeket korábban már az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok is büntetőintézkedések alá vont.
Az Öböl-menti államok szintén azt vetették a damaszkuszi kormány szemére, hogy hasznot húz a captagon csempészetéből, és a kábítószer-kereskedelem leállítását szabták a kapcsolatok normalizálása feltételéül.