Franciaországban az élelmiszersegélyre szorulók csaknem felét migránsok teszik ki, ami egyúttal rávilágít arra is, hogy hiába akarják megoldani a nyugat-európaiak a migrációval a népesség elöregedéséből és a munkaerőhiányból adódó gondokat, a migránsok nem hoznak nettó hasznot az ország gazdaságának – számol be róla a V4NA nemzetközi hírügynökség. A francia Nemzeti Statisztikai és Gazdasági Tanulmányok Intézetének (INSEE) adatai tehát azt mutatják, hogy az élelmiszersegélyt igénylők 44 százaléka bevándorló, szemben a nagyvárosok lakosságának átlagosan 10 százalékával.
Ez az arány azonban valójában magasabb lehet, mint amennyit az INSEE jelez, mivel az ügynökség ezt a számot csak az élelmiszersegélyek felmérését kitöltők számára alapozza, továbbá csak azokat vette figyelembe, akik francia nyelven tudtak válaszolni a kérdőívre. A francia nyelvet nem beszélők számára felajánlottak egy angol nyelvű önkitöltő kérdőívet, de túl kevesen vállalták, hogy kitöltik, ezért az INSEE úgy döntött, hogy nem használja fel az adatokat.
A nem francia anyanyelvű kérelmezők száma azonban a becslések szerint mintegy 420 ezer fő, ami azt jelenti, hogy a bevándorlóknak ez a csoportja a bevándorló kérelmezők mintegy 14 százalékát teszi ki. Az INSEE jelentése szerint az elmúlt évben 3,2-3,5 millió francia vett igénybe élelmiszer-ellátást, ami azt jelenti, hogy közülük körülbelül másfél millióan voltak bevándorlók.
A V4NA felidézte azt is, hogy Jean-Paul Gourévitch elismert akadémikus korábbi kutatása kimutatta, hogy a migránsok évente 25 milliárd eurójába kerülnek a francia államnak, és hogy a migránsok körülbelül csak egynegyedének van tartós, rendes munkája.
De más európai országok is hasonló körülményekkel szembesülnek. Németország például jelezte, hogy csak idén 36 milliárd eurót tervez költeni a migránsokra, és e migránsok rendkívül nagy része évekig munkanélküli marad – írja a V4NA.
Borítókép: Migránsok százai lepték el a Palais-Royal előtti teret (Fotó: Twitter)