2015-ben szállt be a politikába úgy igazán. Nyert elnökként, majd felelősségére vonási eljárást kezdeményeztek, most különböző vádakkal támadják, a következő lépés az erőszak lenne. Nem fél, hogy megpróbálnák megölni?
– kérdezte Carlson az egykori elnököt.
„Vannak elvetemült, beteg emberek. Mivel elnökként én nemcsak a republikánusokat, hanem a demokratákat is képviselem, el kell mondjam, hogy ott is vannak remek emberek, sőt országunkat többségében nagyszerű emberek alkotják. De láttam, hogy egyesek mire képesek, hogy mennyire messzire tudnak menni” – kezdte válaszát Trump, majd utalt az ellene felhozott oroszpárti vádakra. Szerinte sokatmondó, hogy a mostani vádemelések miatt egyre népszerűbb, noha azoknak „elméletileg” az ellenkező hatást kellene kiváltaniuk, csakhogy az „amerikaiak átlátnak a szitán”.
Mint fogalmazott, még sosem látott olyan közhangulatot, mint jelenleg. „Az emberek meg vannak őrülve” – mondta. Szerinte bár sokan szeretik őt, a jelenlegi helyzet oka Joe Biden amerikai elnök „káros” és „rossz” elnöksége.
A demokrata elnököt Trump „a legkorruptabb elnöknek” nevezte, majd azt is megjegyezte, hogy „jelenleg rosszabb mentális állapotban van, mint fizikaiban, és nem éppen egy atlétáról beszélgetünk” – utalt az elnök botladozásaira, nehézkes mozgására.
Kitérve az elmúlt hetek elnöki strandolására, Trump szerint Bidennek nem a tengerparton kellene heverésznie – az elnök a hétvégéket az utóbbi időben családjával a vízparton tölti –, miközben háború dúl, amit meg kellene oldania.
Részesei vagyunk az orosz–ukrán háborúnak, amit le kellene zárni. Nem hiszem, hogy ő ezt meg tudja csinálni, én igen, de ő nem, mert inkompetens.
– mondta. Hozzátette, hogy Kamala Harris jelenlegi alelnökben sem lát „sok elnöki reményt”.
„Ennek a háborúnak azonnal véget kellene vetni, hiszen százezrek halnak meg, és nem számít, hogy éppen oroszok vagy ukránok az áldozatok. Ha én lettem volna az elnök, el sem kezdődött volna ez a háború” – szögezte le Trump.
Szerinte Biden miatt most nem tisztelik Amerikát a külföldi országok – kiváltképp Oroszország és Kína – úgy, mint az ő elnöksége alatt, ami szerinte abból is látszik, hogy Kína most katonai létesítményeket épít Kubában.
Hozzátette, hogy ő Kim Dzsong Un, észak-koreai politikussal is jó viszonyt ápolt – történelmi esemény volt, amikor többször is találkozott a két elnök –, ami szerinte az elszigetelt ország nukleáris ütőképessége miatt volt fontos. „Ha akkor Hillary lett volna az elnök vagy az Obama-rendszer folytatódik, akkor atomháborúba keveredtünk volna velük” – vélekedett.
Kínát említve az interjú során kitérek Peking ázsiai és latin-amerikai „terjeszkedésére” is. Trump említette a Panama-csatorna fontosságára – amely 1979-ben amerikai tulajdonból panamai lett –, amelyet „rendkívül jövedelmezőnek” írt le, és most már kínai kontroll alatt áll – mindez azért lehet „veszélyes” Amerikára nézve, mert az importtermékek mintegy negyven százaléka ezen keresztül érkezik az országba.
„Sem ezt, sem a kubai terjeszkedést nem engedhetjük. Ha elnök leszek, kitesszük őket” – szögezte le.