Az ügy természete miatt nem fogom kommentálni a részleteket. Nem erősítettük meg, hogy a védelmi minisztérium birtokában lévő titkos információk kiszivárogtak volna kibertámadás miatt
− idézte a minisztert a Bloomberg amerikai híroldal.
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség 2020 őszén fedezte fel, hogy a kínai hadsereg hozzáfér Japán legérzékenyebb védelmi számítógépes rendszereihez – számolt be a The Washington Post.
Az NSA vezetője, Paul Nakasone tábornok és a Fehér Ház akkori helyettes nemzetbiztonsági tanácsadója, Matthew Pottinger Tokióba repült, hogy figyelmeztesse a japánokat, és az amerikaiak nyomására Japán tényleges lépéseket tett, többek között öt év alatt tízszeresére növelte a kibervédelmi költségvetését.
A hackerek mély és tartós hozzáféréssel rendelkeztek, és vittek mindent, amit csak találtak: terveket, képességeket és a katonai hiányosságokra vonatkozó értékeléseket.
Az amerikaiak azonban kénytelenek voltak elismerni, hogy az ő rendszereik is messze vannak a százszázalékos biztonságtól. Az elmúlt két évtizedben számos orosz, kínai, iráni és észak-koreai hackertámadás történt, amelyek érzékeny adatokat is érintettek.
Az elmúlt húsz év amerikai kormányzatai igyekeztek többet tenni a kiberbiztonság fokozása érdekében, új szervezeteket hoztak létre, és több pénzt különítettek el a fenyegetések kezelésére.
Nem állíthatunk fel olyan követelményeket a japánokkal szemben, amelyeknek mi magunk sem tudunk megfelelni
– foglalta össze a helyzetet egy a Washington Postnak nyilatkozó védelmi tisztviselő.