Migránsszállás lett a forgalmas repülőtér

Óriási felháborodást váltott ki, hogy már Amerika egyik legforgalmasabb repteréből is szükségszállás lett.

2023. 09. 08. 12:48
American Airlines And US Airways Complete Merger, Creating World's Largest Airline
454566325 Fotó: Scott Olson
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Augusztus elején még csak 31 migránst helyezett el Chicago demokrata városvezetése az O’Hare nemzetközi repülőtéren, a világ egyik legforgalmasabb légikikötőjében, ma már több mint négyszázan élnek az ideálisnak távolról sem nevezhető szükségszálláson, amely gyakorlatilag a terminál egy fekete függönnyel leválasztott része.

Több, a migrációt lelkesen támogató amerikai nagyvároshoz hasonlóan Chicagóban is komoly problémát jelent az egyre duzzadó embertömeg elhelyezése. A Fox News amerikai televíziós hálózatnak nyilatkozó William Kelly chicagói riporter szerint a város a reptérivel együtt már 18 szükségszállást üzemeltet. A riporter arra is rávilágított, hogy a hajléktalan amerikaiaknak megtiltották, hogy a reptéren tartózkodjanak.

Kelly szerint komoly problémát jelent az is, hogy az érkezők semmilyen ellenőrzésen sem esnek át.

Míg a koronavírus-járvány hatásaiból épp csak magához térő város dollármilliókat költ a több tízezer migráns elhelyezésére, az olyan problémák kezelésére, mint például az elszabaduló bűnözés, már nem jut keret – mutatott rá a riporter.

Mint arról beszámoltunk, az O’Hare nem az egyetlen repülőtér, ahol migránsokat akarnak elhelyezni. A Biden-kormányzat nemrég tizenegy helyszínt tartalmazó listát küldött Eric Adams New York-i polgármesternek azzal kapcsolatban, hogy hova küldhetné azokat a migránsokat, akiket a metropolisz már nem képes elhelyezni. 

A helyszínek egész New York államban elszórva találhatók, van, amelyik csaknem hatszáz kilométerre a nagyvárostól, a kanadai határ közelében, sőt jutott belőlük a szomszédos New Jersey államba is, ahol Atlantic City nemzetközi repterét szemelték ki erre a célra – a terv azonban nem aratott nagy sikert.

Phil Murphy kormányzó, aki korábban „menedékállamként” hivatkozott New Jersey-re, most arra panaszkodik, hogy az államnak nincsenek meg a forrásai a migránsok ellátására. Ráadásul a kiszemelt helyszín New Jersey egyik legszegényebb szeglete, így a megye vezetői pártállástól függetlenül hevesen ellenzik a tervet.

„Csak annyit mondhatok, hogy mindent megteszek, hogy ez ne történhessen meg” − mondta egy interjúban Atlantic megye vezetője, Dennis Levinson. „Nem engedhetjük meg magunknak. Szegény megye vagyunk. New Jersey egyik legszegényebb megyéje vagyunk. Ezt nem terhelhetem az adófizetőkre.”

Murphy, korábbi megszólalásaival homlokegyenest ellentétesen, most már azt mondja, hogy az Egyesült Államoknak „felelősségteljesen és humánusan biztosítania kell határainkat” – írja a Politico hírportál.

Borítókép: Illusztráció  (Fotó: Getty Images/Scott Olson)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.