Művérrel öntötték le a BBC székházát palesztinpárti tüntetők + videó

Pedig a csatorna visszautasította, hogy terroristának hívja a Hamászt.

2023. 10. 15. 12:28
Workmen clean off red paint from the windows at the entrance to the BBC building in central London on October 14, 2023. (Photo by JUSTIN TALLIS / AFP) Fotó: AFP/ JUSTIN TALLIS
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Palesztinpárti tüntetők vért jelképező vörös festéket öntöttek a BBC londoni irodájának bejáratára – adra hírül a Sky News. A történtekért a Palestine Action nevű szervezet vállalta a felelősséget, állításuk szerint így akartak tiltakozni a brit közszolgálati csatorna ellen, amiért „az izraeli megszállók hazugságait terjeszti”. A BBC nem reagált az akcióra. A rendőrség tájékoztatása szerint még nem vettek őrizetbe senkit az esettel összefüggésben.

Függetlenül attól, hogy ki mit gondol, ezt nem így kellene

– méltatlankodott a csatorna egyik rádiós műsorvezetője.

A Sky News emlékeztetett rá, hogy a Palestine Action már korábban is szervezett hasonló megmozdulásokat: ők voltak például, akik ketchuppal öntötték le Arthur Balfour egykori brit miniszterelnök szobrát. Az ő nevéhez fűződik ugyanis a Balfour-nyilatkozat: az 1917-es dokumentumban, még külügyminiszterként fejezte ki szándékát, hogy támogatja egy önálló zsidó állam létrehozását.

Érdekes, hogy a BBC a palesztinpártiak célkeresztjébe került, hiszen az elmúlt napokban azért bírálták sokan a csatornát, amiért nem hajlandó terrorszervezetnek nevezni a Hamászt. 

March in solidarity with Palestinians
Tüntetők a BBC glasgow-i irodája előtt is. Fotó: AFP/Andy Buchanan

Olyannyira, hogy még külön cikket is szentelt a témának, amiben a külpolitikai rovatvezető ad homályos magyarázatot arra, hogy miért döntöttek így. Ebben amellett érvel, őket nem érdekli, hogy a politikusok és szakértők miként vélekednek, „így próbálják megőrizni objektivitásukat”. Párhuzamként hozza, hogy a II. világháború során is csak „ellenségként” hivatkoztak a nácikra, nem illették őket olyan jelzőkkel, mint például „gonosz”. 

Mint arról korábban beszámoltunk, a napokban többezres tömeg tüntetett Londonban és más városokban a palesztinok mellett. Emlékeztettünk rá: a brit törvények alapján 14 évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatók, akik a brit kormány által militáns terrorszervezetnek minősített csoportokhoz csatlakoznak, illetve másokat ilyen csoportok támogatására biztatnak.

A brit kormány két évvel ezelőtt ilyen szerveződéssé nyilvánította a Hamászt, amelynek nagy-britanniai tevékenységét és támogatását törvényen kívül helyezte.

 

Borítókép: (Fotó: AFP/Ustin Tallis)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.