Plakátkampánnyal hívja fel a figyelmet a kormány a szuverenitásvédelemről szóló nemzeti konzultáció jelentőségére, melyen Magyarország szuverenitásának korlátozására törekvő szereplők láthatók – például Ursula von der Leyen európai bizottsági elnök és Soros György fia, Alex Soros, a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) nevű globális NGO-finanszírozó hálózat idén hivatalba lépett új vezetője − írja a Mandiner.
Hivatalosan nincs intézményi kapcsolat Sorosék és az európai bizottság elnöke között, ám az elmúlt években többször is keresztezték egymás útjait.
Még 2019-ben írt a Magyar Narancs arról, hogy hiába örült Orbán Viktor, hogy megakadályozta Soros-emberének, a holland Frans Timmermans európai bizottsági elnökségét, Ursula von der Leyen is egy Soros-ember. Tudvalevő, hogy
Európa legfontosabb geopolitikai találkozóján, a müncheni biztonsági konferencia huszonnégy tagú tanácsadó testületében együtt ült Soros Györggyel.
De Von der Leyen és az idősebb Soros nemcsak közösen ad tanácsokat a müncheni biztonsági konferencia vezetőségének, de a spekuláns 2020-ban azt javasolta Ursula von der Leyennek, hogy a Covid utáni európai gazdasági helyreállítást finanszírozza egybillió euró örökkötvény kibocsátásából, amik soha nem jártak volna le, öröké fizetni kellett volna a kamatokat, de a tőkét soha nem kellett volna visszafizetni.
2019-ben Soros megpróbálta Várhelyi Olivért eltávolítani a biztosi portfólióból (nem sikerült neki). Információk szerint
a spekuláns telefonon hívta fel a Német Külpolitikai Társaság elnökét – amely társaságot a Nyílt Társadalom Alapítványok is finanszíroz –, hogy érje el Angela Merkel (akkori) német kancellárnál, hogy ne Magyarország kapja a bővítési és szomszédságpolitikai portfóliót, mondván hogy Orbán Viktornak „túl szoros és az unióra nézve kockázatos a kapcsolata az oroszokkal és a törökökkel”.
Állítólag már az első telefonhíváskor elküldték Sorost a németek.
Soros György 2022 májusában a davosi Világgazdasági Fórumon hosszan dicsérte az Ursula von der Leyen vezette Európai Bizottság fellépését az orosz–ukrán háború kapcsán. Kiemelte, hogy nemcsak az ukránoknak, de Moldovának, Georgiának és a Nyugat-Balkánnak is alkalmassá kell válnia az EU-tagságra. Kifejtette, hogy
Ukrajna letámadására nagyobb sebességgel, egységgel és erővel reagált, mint történelme során valaha. S egy tétova kezdet után Ursula von der Leyen európai bizottsági elnök is megtalált egy erősen Európa-párti hangot.
2020 októberében az Európai Unió Bírósága elmarasztalta Magyarországot a CEU – úgymond – kiebrudalása miatt. Soros ekkor javasolta Ursula von der Leyen bizottságának azt a stratégiát, amit azóta is követni látszanak.
A magyar kormány továbbra is lábbal tiporja az EU törvényeit, s ennek legutóbbi áldozata a világhírű Színházi és Művészeti (sic!) egyetem
– nyilatkozta az ítélet kapcsán Soros, aki azt ajánlotta, hogy a bizottság próbálja úgy rászorítani a tagállamokat a jogállami elvek betartására, hogy „Magyarországot tesztalannyá teszi” az ügyben, s jogállamisági feltételekhez köti a szerződések szerint járó pénzek kiutalását. Azóta is ez tart.
Borítókép: Soros György (Fotó: MTI/EPA/Clemens Bilan)