A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
0
HUNMagyarország
09:00Sportlövészet10m légpuska
HUNMagyarország
11:00KézilabdaMagyarország-Egyiptom
HUNEszter Muhari
11:15VívásJunyao Tang-Eszter Muhari
HUNMagyarország
12:20ÚszásSzabad 4 x 100m
HUNMagyarország
12:26ÚszásSzabad 4 x 100m
HUNSzatmári András
13:20VívásBolade Apithy-Andras Szatmari
HUNSzilágyi Áron
13:45VívásFares Arfa-Aron Szilagyi
HUNGémesi Csanád
13:45VívásCsanad Gemesi-Eli Dershwitz
NyílNyíl

Az orosz–ukrán háborúval keresik a pénzt a közösségi médiában

Bemutatjuk, hogyan lehet pénzt keresni a TikTok videómegosztó platformon puszta vitával.

2023. 12. 06. 20:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elmúlt időszakban egyre inkább teret kaptak a politikai csatározások a TikTok közösségi platformon. Az oldal eleinte a táncokkal és kihívásokkal tarkított szórakoztató videókról volt ismert, most azonban széles körben elterjedt, hogy orosz és ukrán felhasználók –  gyakran katonai egyenruhába öltözve és országuk zászlajával a hátuk mögött – a képernyő előtt vitatkoznak a háborúról, és arra buzdítják a nézőket, hogy küldjenek nekik készpénzes ajándékokat. 

A TikTok nemrég dobta a nyilvánosság elé a „Párharc” funkciót, azóta pedig töretlen a népszerűsége. 

Fizikai összecsapás természetesen nincsen az ilyen csaták során, egy oroszországi blogger és egy ukrajnai felhasználó egyszerűen csak ráveszi a nézőket, hogy a politikai csaták során szavazatokat adjanak nekik – az nyer, akinek több szavazata van az adás végére.

A győztest tehát a nézők határozzák meg, akik a közvetítés során „fizetett ajándékokat” adnak a résztvevőknek. Az oroszok és az ukránok is azt állítják, hogy a csatákból származó bevétel egy részét hazájuk hadseregének támogatására küldik, ezt azonban nehezen lehet ellenőrizni.

Az alábbi videóban egy példát láthatunk. Egy orosz katonai ruhába öltözött férfi és egy lány vitatkoztak a háborúról, végül az orosz fél nyert, mert többen szavaztak rá.

A TikTok-csatákat nem csak az oroszok és az ukránok használják, például az Izraelt vagy a palesztinokat támogatók közötti konfrontációról szóló adások jóval azelőtt jelentek meg, hogy 2023 októberében kiéleződött volna az izraeli–palesztin háború.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.