A 35 éves Marvin Haynes büntetését a múlt héten törölte a bíróság, miután megállapította, hogy a vádat megalapozó szemtanú nem volt megbízható.
A férfi a szabadon engedése után tartott sajtótájékoztatón azt mondta, hogy reméli, munkához jut és visszakapja életét. Felidézte, múlt héten a születésnapján kapta a hírt arról, hogy az ügyészség is egyetért az ellene felhozott vádak megszüntetésével, így visszanyeri szabadságát.
Mary Moriarty megyei ügyész kijelentette, az ügy részleteit áttekintve arra a következtetésre kellett jutnia, hogy Haynes ártatlan, és ami vele történt egy szörnyű igazságtalanság volt. Hozzátette, az ítéletet egy szemtanú vallomása alapozta meg, de
Haynest sem ujjlenyomat, sem DNS-minta vagy videófelvétel nem kapcsolta a bűncselekményhez.
Marvin Haynes 16 éves volt 2004-ben, amikor Randy Sherer, egy minneapolisi virágárus gyilkosság áldozatává vált. A gyanúsított végig azt mondta, amikor a rablás történt, otthon volt és aludt.
Egy másik férfi hétfőn New Yorkban ötvenmillió dollárra perelte a várost és két nyomozót, miután tavaly tisztáztak egy 1995-ben elkövetett gyilkosság vádja alól. Thomas Malik csaknem 27 évet töltött börtönben. Ügyvédei közölték, hogy a börtönbüntetése idején elszenvedett fizikai és lelki bántalmak kárpótlásaként tart igényt az összegre.
A bírósági keresetben New York városa és az a két rendőrnyomozó szerepel, akik állítólag a beismerő vallomást kikényszerítették.
New York városának jogi osztálya közölte, hogy vizsgálják a kártérítési keresetet.
Thomas Malikot és két társát egy 1995-ben, a New York-i metróban elkövetett gyilkosság miatt ítélték börtönre. Az ügy annak idején nagy figyelmet kapott. A tettesek megpróbáltak kirabolni egy metrójegyárust, ami nem járt sikerrel, és ezt követően benzint locsoltak az árusító fülkére, majd meggyújtották azt. Az áldozat, az 50 éves Harry Kaufman két héttel később a kórházban halt meg.
Thomas Malikot és a vele együtt életfogytig tartó börtönre ítélt két társát tavaly mentette fel a bíróság, és helyezte szabadlábra.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pixabay)