Az Osztrák Európai Politikai Társaság (ÖGfE) megbízásából a Market közvélemény-kutató január elején ezer 16 és 80 év közötti osztrákot kérdezett meg az ország uniós tagságával kapcsolatos véleményükről, írta az Exxpress. A megkérdezettek 66 százaléka támogatta Ausztria uniós tagságát.
Az ÖGfE szerint a hosszú távú tendencia (69 felmérés 1995 óta) azt mutatja, hogy az Ausztria EU-tagságát támogatók átlagos aránya hetven százalék, ami lényegesen magasabb, mint azoké, akik inkább kilépnének az EU-ból (22 százalék). Az EU elutasítottsága azonban az elmúlt években rohamosan nőtt.
Míg 2019 decemberében a megkérdezettek mindössze nyolc százaléka akarta elhagyni az EU-t – ez volt a legalacsonyabb arány a felmérés időszakában –, addig mostanra ez az arány 29 százalékra emelkedett.
A felmérésben tízből hárman támogatták az Európai Unióból való kilépést.
Az osztrákok jelentős része nem tartja fontosnak a brüsszeli munkát
Úgy tűnik, hogy az EU-val szembeni ellenállás növekedése az Európai Parlament munkájának megítélésén alapul. A brüsszeli munkát 58 százalék tartotta fontosnak, 21 százalékuk nagyon fontosnak, míg 37 százalékuk eléggé fontosnak minősítette.
Ezzel szemben a válaszadók 38 százaléka nem tartotta fontosnak az uniós parlament munkáját: 22 százalékuk nem nagyon fontosnak minősítette, 16 százalékuk szerint pedig egyáltalán nem fontos az ott végzett munka.