Ismét egy újabb fordulat következett be a német migrációs politikában. A napokban a 16 német szövetségi államból 14 megállapodott arról, hogy fizetési kártyákat fognak kibocsátani a migránsoknak közös eljárásrend szerint –jelentette be szerdán Wiesbadenben Boris Rhein, a CDU hesseni miniszterelnöke.
Ennyi segélyt kaphatnak a migránsok Németországban
Szövetségi fizetési kártyát vezetnek be a migránsoknak, hogy csak saját célra használják fel a segélyt a hazautalás helyett.
A jövőben az ellátásra jogosultak egységes előírások szerint készpénz helyett kártyára történő jóváírásként kaphatják meg az ellátásuk egy részét. Bajorország és Mecklenburg-Előpomeránia külön hatáskörben kezeli a problémát, de a tervek szerint ott is tervezik a fizetési kártya bevezetését.
Korábban tavaly november elején a szövetségi államok kormányfői és a szövetségi kancellár megállapodtak abban, hogy a menedékkérők ellátásairól szóló törvény szerinti ellátásokban részesülők számára fizetési kártyát vezetnek be. Egy munkacsoport ezután kidolgozta a fizetési kártya modelljét, amely egységesített minimumszabályokkal rendelkezik egész Németországban.
Mint közölték, megállapodtak, hogy egy, a készpénzes fizetést helyettesítő, hitelalapú kártyáról van szó, amely számlakapcsolat nélküli betéti funkcióval rendelkezik. Az ellátásra jogosultak a jövőben készpénzfizetés helyett kártyán jóváírva kapják meg az ellátásuk egy részét.
További Külföld híreink
A készpénz mennyiségéről és egyéb kiegészítő funkciókról minden szövetségi állam maga dönt.
A fizetési kártya elvileg országszerte, minden ágazatban használható, azonban regionálisan és ágazatilag korlátozható lesz a használata.
A kijelölt cél a kártya 2024 nyarára történő bevezetés. A tárgyalások során a szövetségi kormány vállalta, hogy a lehető leggyorsabban kezdeményezi a szövetségi törvények szükséges módosításait.
További Külföld híreink
A fizetési kártya bevezetésével csökkentjük a helyi hatóságok adminisztratív terheit, megakadályozzuk az állami támogatásból származó pénzek származási országokba történő átutalásának lehetőségét, és ezzel fellépünk a migránsok embertelen csempészete ellen
– mondta Boris Rhein hesseni kormányfő, hozzátéve, hogy egy ilyen kártya bevezetését fontos lépésnek tartja a Németországba irányuló illegális migráció ösztönzésének a visszaszorításához.
További Külföld híreink
A Németországba érkező menekültek továbbra is nagyszámú beáramlása komoly kihívások elé állítja a szövetségi, a tartományi és a helyi önkormányzatokat. Ezért nagyon örülök annak, hogy most sikerült megállapodnunk a szövetségi államok között a menedékkérők ellátásáról szóló törvény szerinti ellátásokban részesülők számára egy fizetési kártya bevezetésének keretfeltételeiről. Ezzel a szövetségi kancellárral a miniszterelnökök legutóbbi konferenciáján született fontos határozatot hajtjuk végre
– mondta Rhein a hivatala közleménye szerint.
Németországban jelenleg folyamatban lévő menekültügyi eljárásokban részt vevő harmadik országbeli állampolgárok havonta több mint 400 eurót kaphatnak fejenként. Az egyedülálló menedékkérők havi 410 euróra jogosultak. A gyerekek életkoruktól függően 278–364 eurót kapnak.
A migránsoknak az esetek döntő többségében fizetik a szállást, a bérlakások árát is. Minden támogatással és kedvezménnyel együtt egy négytagú család nettó háromezer euró segélyt is kaphat.
A német kormány csaknem ötvenmilliárd eurót különített el a migrációra a költségvetésében, ebben ráadásul még nem szereplenek a társadalombiztosítási rendszer többletköltségei – írta meg a V4NA hírügynökség. Mint írják, a mostani számítások szerint még évi százezer képzett szakmunkás további bevándorlása esetén is veszteséges lenne Németország az elkövetkező években. Ez magában foglalja a migránsok fogadásának, elhelyezésének és nyilvántartásának költségeit, valamint az országba belépő gyermekek és fiatalok iskolai és iskolán kívüli gondozásának költségeit és egyéb szociális kiadásokat.
A kormány ezzel szemben csak tízmilliárd eurót irányozott elő az illegális migráció megfékezésére. Összességében a migrációs tétel együttesen akkora, mint a teljes védelmi költségvetés.
További Külföld híreink
Borítókép: Illegális migránsok várakoznak Európa partjainál (Fotó: MTI/EPA-EFE/Miguel Barreto)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezDömötör Csaba: Nagyüzem lesz az EP-ben!
Az EP-képviselő ismertette a biztosjelöltek meghallgatásának folyamatát.
Barcelonát is elmosta az ár + videó
Nem kíméli a szélsőséges időjárás Spanyolországot.
Harris vagy Trump: ki lenne jobb barátja Romániának?
Románia Donald Trump korábbi elnöksége alatt éppúgy eleget tett Washington – elsősorban biztonságpolitikai – elvárásainak, mint Joe Biden idején.
Beleszólhatnak-e a lengyelek az amerikai elnökválasztásba?
Pennsylvania nélkül Harris nem nyerhet, Trump viszont igen.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Szijjártó Péter az Országgyűlésben elárulta, miért bukott meg a háborúpárti stratégia
A lángoló levéltár elhamvasztotta a magyarok reményeit is
Dráma a Séfek Séfe műsorában: Krausz Gábort ágyékon rúgták
Rémisztő jóslat érkezett Moszkvából az amerikai elnökválasztás kapcsán
A 10 legfinomabb túrós pite recept, a pudingostól a hamis túrósig
A magyar határhoz telepítik a katonáikat a horvátok
A Mi Hazánk is megszólalt a Lakatos Márk-botrányban + videó
Ropogós bacon: a séf elárulta, hogyan lesz 4 perc alatt tökéletes az étel
Ákos zseniálisan tört borsot Magyar Péter orra alá
Arne Slot megsemmisítette az újságírót, aki Szalah Instagram-posztjáról kérdezte
Szalai Attila váratlan esélyt kaphat, Dárdai lehet előtte a példa
Brutális sorozatgyilkosság miatti ítélték el a bikoli rémet + fotók
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhezDömötör Csaba: Nagyüzem lesz az EP-ben!
Az EP-képviselő ismertette a biztosjelöltek meghallgatásának folyamatát.
Barcelonát is elmosta az ár + videó
Nem kíméli a szélsőséges időjárás Spanyolországot.
Harris vagy Trump: ki lenne jobb barátja Romániának?
Románia Donald Trump korábbi elnöksége alatt éppúgy eleget tett Washington – elsősorban biztonságpolitikai – elvárásainak, mint Joe Biden idején.
Beleszólhatnak-e a lengyelek az amerikai elnökválasztásba?
Pennsylvania nélkül Harris nem nyerhet, Trump viszont igen.