Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen azt írta az X-en, hogy a tagállamok egyöntetűen „támogatták Ukrajnát, harcolnak az illegális migráció ellen, az európai versenyképesség támogatása is sikerült, ez egy jó nap volt.”
Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke azt mondta az egyezség után, hogy ugyan nem ideális az egyezség, de végtére is ez egy egyezség. Ezzel pedig erős üzenetet küldött az EU Vlagyimir Putyin elnöknek.
Olaf Scholz német kancellár az X-en reagált a mai döntésre. – A szabadság, a demokrácia és a jogállamiság barátaiként nem hagyjuk magára Ukrajnát. Támogatjuk őket a szabadságharcban − írta.
Kaja Kallas, Észtország miniszterelnöke is reagált az X-en, mint írja, a megegyezés azt mutatja, hogy az EU egységes, és ezt meg is mutatták.
Luxemburg miniszterelnöke, Luc Frieden úgy reagált, hogy ez a mai döntés egy lépés a béke és a stabilitás felé Európában.
A belga miniszterelnök Alexander De Croo pedig azt írta, hogy megerősítették a 27 állam egységét, az EU betartotta a szavát.
Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök szerint „megmutatjuk az unió egységét és hitelességét a közös értékek védelmében és az orosz agresszió áldozatává vált Ukrajnának nyújtott segítségben”.
Mark Rutte holland miniszterelnök azt írta, hogy egyértelmű az üzenet Zelenszkij ukrán elnöknek és az ukránoknak.
Borítókép: Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke, Kaja Kallas észt miniszterelnök és Charles Michel, az Európai Tanács elnöke (b–j) érkezik az ülésterembe az Európai Unió tagországai állam- és kormányfőinek rendkívüli csúcstalálkozójának kezdetén Brüsszelben 2024. február 1-jén (Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet)