– A bolgár kormány az utóbbi időben annak kapcsán került címlapokra, hogy a Magyarország által vásárolt orosz gázra extraadót vetettek volna ki, ám ezután Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter bejelentette, hazánk megvétózza Bulgária belépését a schengeni övezetbe. Sikerült azóta rendezni a bolgár–magyar viszonyt?
– A különadókkal kapcsolatos probléma happy enddel végződött, a bolgár kormány ugyanis megijedt Szijjártó Péter külügyminiszter nyilvános figyelmeztetésétől, miszerint Magyarország megvétózza Bulgária schengeni tagfelvételét. Bojko Boriszov, a Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért (GERB) párt elnöke személyesen felhívta Orbán Viktor miniszterelnököt és meggyőzte, hogy a különadó téma nem kerül elő többé. Az igazság az, hogy a bolgár kormány egy bábfigura, egy gyarmat szuverenitás nélkül, és teljes egészében a Soros-szervezetek, valamint a Nemzeti Demokrata Intézet (NDI) irányítása alatt áll – utóbbi Soros Györggyel együtt finanszírozza az Amerika Bulgáriáért Alapítványt, amelyet a kormány összes tagja képvisel Nyikolaj Denkov miniszterelnökkel az élen.
Ezek az emberek gyűlölik Orbán Viktort, aki a Soros-szervezetek elleni küzdelmet szimbolizálja, kígyót-békát kiabálnak rá, ezért próbálta meg Szófia gazdasági oldalról megbüntetni Magyarországot a különadóval.
Az amerikai Demokrata Párt nem tudja megbocsátani Bojko Boriszovnak, hogy a Török Áramlatot megépíttette Bulgária területén – ezért nem ő a miniszterelnök, noha a legutóbbi választásokat megnyerte. A bolgár médiában nyilvánosan kijelentettem, hogy az amerikaiak még arra is képesek, hogy felrobbantsák a Török Áramlatot – ráfogva, hogy terrorcselekmény volt, hiszen Bulgárián keresztül sok migráns érkezik.
Az amerikai James O’Brien Bulgáriában mindenkit figyelmeztetett, hogy aki nem fogad szót, felkerül a Magnyickij-törvény listájára, és soha az életben nem léphet be az Egyesült Államokba. Lecserélték a főügyészt, megváltoztatták az igazságszolgáltatást, az alkotmányt – a cél az, hogy nemzeti szuverenitás helyett Soros irányítsa Bulgáriát. Minden országban látni erre példákat: négy hónappal az EP-választások előtt Le Pen, Salvini ellen folynak perek, Berlusconit és Sebastian Kurzot is támadták, Sarközyt már elítélték, Boriszovot törvénytelenül tartóztatták le – miközben az amerikai nagykövetség az emberi jogokról és a törvényességről beszél. Azért kell nekik Bulgária, hogy botként használják mindenkivel szemben, akik nemzeti politikát folytatnak, Orbán Viktor politikáját követik, vagy az orosz–bolgár kapcsolatokat próbálják fenntartani.