Szijjártó Péter: A liberális mainstream okolható az Európai Unió kudarcaiért

Az Európai Unió kudarcot vallott az elmúlt időszak három fő kihívásának kezelésében, amelyért egyértelműen a liberális mainstream minden területet leuraló jelenléte okolható – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a New York-i Fiatal Republikánusok Klubjában.

Forrás: MTI2024. 02. 08. 11:07
SZIJJÁRTÓ Péter;
A bahreini külügyminiszter Budapesten Fotó: Máthé Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Unió kudarcot vallott az elmúlt időszak három fő kihívásának kezelésében, amelyért egyértelműen a liberális mainstream minden területet leuraló jelenléte okolható – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a New York-i Fiatal Republikánusok Klubjában, írta az MTI

Az európai stratégia megbukott az ukrajnai háború, az illegális migráció és a gazdasági nehézségek kezelésében is – mondta, megjegyezve, hogy a liberális fősodor abszolút lehetetlenné teszi a racionális, alapos tiszteleten alapuló viták lefolytatását bármelyik területen. 

 

Ha azt mondjuk, hogy Ukrajnában a fegyverszállítások helyett jobb lenne békét teremteni, megkapjuk, hogy orosz kémek, Putyin személyes jóbarátai vagy a Kreml propagandistái vagyunk. Ha azt mondjuk, az egyetlen módja, hogy külföldiek az ország területére lépjenek, az a legális mód, akkor közel állunk hozzá, hogy fasiszták legyünk vagy emberiségellenesek

– fejtette ki. 

Európa Szijjártó Péter szerint válságba kormányozta magát, mert a liberális mainstream véleményhegemóniát akar létrehozni. Ők tekintik a magukét az egyetlen progresszív és demokratikus ideológiának a politikában, és aki nem áll készen arra, hogy összefogjon velük és liberális értéket képviseljen, azt autokratának, demokráciaellenesnek bélyegzik, noha a liberális mainstream a legkevésbé toleráns ideológia, amely Európában az elmúlt évtizedekben uralkodott – mondta, hozzátéve: nem tolerálják az alternatív véleményeket, nem állnak készen arra, hogy elfogadják a nem liberális álláspontokat, azokat nem tekintik európainak. 

– A mi értelmezésünk szerint nem csak liberális demokrácia létezik, a demokrácia az demokrácia, és pont, nem kell elé jelző – hangsúlyozta. Megjegyezte ugyanakkor, az illiberális jelzőt mégis azért használja a magyar kormány, hogy jelezze, nem a liberális párt kormányoz, és egy politikai rendszer lehet demokrácia akkor is, ha konzervatív, keresztény és hazafias. Európában a kereszténydemokrata hazafias pártokra populistaként tekintenek, miután a liberális fősodor leuralja a médiát, az NGO-k és a civil szervezetek világát – vélekedett a külgazdasági és külügyminiszter. 

A legtöbb kormány az EU-ban kevés többséggel, koalícióban vagy kisebbségben kormányoz, így könnyű a liberális mainstreamnek nyomást gyakorolnia – mondta, megjegyezve, hogy ő azon kevesek egyike az európai külügyminiszterek közül, aki kimondhatja, amit gondol, köszönhetően a stabil magyarországi politikai rendszernek, ami miatt sem a média, sem az NGO-k nem avatkozhatnak be a kormány működésébe. 

Kitért arra is, hogy Magyarországon a média igen sokszínű, nagyrészt a fele támogatja azt, amit a kormány tesz, a másik fele pedig gyűlöli. Szijjártó Péter szerint ez a sokszínűség a jelenlegi európai megítélés szerint azért számíthat médiadiktatúrának, mert a liberális fősodor nem rendelkezik a média 99,9 százalékával, ami az elvárás ma Európában. 

MJA_0766
Szijjártó Péter (Fotó: Mészáros János)

Az ukrajnai háborút megemlítve leszögezte, hogy az uniós stratégia és szankciók nem érték el céljukat, Magyarország ezért – különös tekintettel az Ukrajnában élő magyar közösségre – a béketárgyalások megkezdését sürgeti – mondta. 

A bevándorlás kérdésében Magyarország álláspontja változatlan: – Fenntartjuk magunknak a jogot arra, hogy mi dönthessük, el kit engedünk be a határainkon, kivel kívánunk együtt élni, semmiféle külső erő ezt nem döntheti el helyettünk – közölte. 

Ismertette azt is, hogy Magyarország tavalyelőtt 275 ezer, tavaly kétszázezer illegális migránst tartóztatott fel, ezért a stratégián nem változtat, marad a kerítés és a szigorú ellenőrzés. Az ettől eltérő megítélésnek látszanak a káros következményei Európa nyugati felén – mondta, a párhuzamos társadalmakat és a modernkori antiszemitizmus megjelenését említve. 

A gazdasági kihívásokat említve Szijjártó Péter úgy vélte, hogy míg az EU veszít versenyképességéből és a globális GDP-részesedésben a harmadik helyre csúszott a másodikról Kína után, Magyarország nemhogy túlélte a válságokat, de rendkívül sikeres is. 

Mindez „a magyar emberek bölcs döntésének köszönhető, amely alapján az elmúlt négy választást megnyertük” – hangsúlyozta, hozzátéve, hogy ez jelenti a demokráciát, és a politikai stabilitás képezi az erős alapját az ország sikereinek. Arról is beszélt, hogy a 2022-es választásokon több tíz millió dollárt fektettek be külföldről, hogy összefogásra bírják az ellenzéki pártokat, és a kormány elleni támogatást az Egyesült Államokból, Soros György hálózatából koordinálták, olyan szervezetek, amelyek nem állnak túl távol a mostani amerikai kormánytól. Magyarország jövőképe, hogy ne legyen háború, ne legyen migráció, ne legyen gender. 

–Békét akarunk Ukrajnában, nem vagyunk hajlandóak az illegális migránsok befogadására, a társadalom pedig a családra alapul: anya, apa, gyerek – tette hozzá. A békéhez és a javuló amerikai kapcsolatokhoz pedig szerinte Donald Trump a megoldás – jegyezte meg.

 

Borítókép: Szijjártó Péter (Fotó: Máthé Zoltán)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.