„Szüksége van a világnak Trump és Orbán szövetségére 2025-ben és azt követően is”
Noha a világ különböző szegletéből származnak, ez a két vezető feltűnő hasonlóságot mutat a kormányzáshoz való hozzáállásukban, politikáikban és nemzeteikre gyakorolt hatásában – írja a The Washington Times hasábjain az Alapjogokért Központ vendégkutatója.
A The Washington Times amerikai napilapban megjelent írásában az Alapjogokért Központ vendégkutatója, Bryan Leib azt írja: most már megerősítették a két politikus megbeszéléséről szóló híreket, Donald Trump és Orbán Viktor ezen a héten Floridában találkoznak.
Mint arról lapunk is beszámolt, március 8-án tárgyal a kormányfő Donald Trump korábbi amerikai elnökkel.
A szerző úgy fogalmaz:
Noha a világ különböző szegletéből származnak, ez a két vezető feltűnő hasonlóságot mutat a kormányzáshoz való hozzáállásukban, politikáikban és nemzeteikre gyakorolt hatásában. Számos konzervatív értékhez igazodnak, különösen olyan kérdésekben, mint a hagyományos családi értékek, a vallásszabadság, valamint a progresszív szociálpolitikával és a véget nem érő háborúk finanszírozása elleni küzdelem.
A Bryan Leib megjegyzi: politikai személyiségük középpontjában az az elkötelezettség áll, hogy országuk és polgáraik érdekeit helyezzék előtérbe. Trump és Orbán egyaránt kihasználta a hagyományos politikával szembeni széles körben elterjedt elégedetlenséget, és a köznép bajnokaként mutatkozott be a megrögzött elitekkel szemben, akik woke ideológiákat szorgalmaznak a politikában, a médiában, az oktatásban és még sok másban.
Mindketten politikai kívülállókat képviselnek, akik egy korrupt rendszer ellen harcolnak.
Trump „Amerika az első” szlogenje egyoldalú külpolitikai megközelítést foglal magába, amelyet protekcionista kereskedelmi intézkedések és a többoldalú megállapodásokkal szembeni szkepticizmus jellemeznek. Orbán Viktor eközben egy hasonló szlogent választott, amely a magyar kultúra és értékek megőrzését hangsúlyozza a külső fenyegetésekkel szemben, amilyenek a bevándorlás és a globalizáció.
Miközben a világpolitika egyre viharosabb korszakában navigálunk, Trump és Orbán úr számára döntő fontosságú, hogy egy olyan globális koalíciót vezessenek, amely a konzervatív és hagyományos értékeket képviseli, mint a határbiztonság, a hagyományos nemek, a pazarló kiadások csökkentése és gyermekeink védelme az őrült ostobaságoktól – írja a szerző. Mint emlékeztet, néhány hete Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója a washingtoni CPAC 2024 főszínpadán arról beszélt, hogy Trump és Orbán újbóli együttműködésével hogyan lehetne békét teremteni a világ színpadán.
Ez a Trump–Orbán szövetség pedig sok támogatást kapna a világ más vezetőitől is, például Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnöktől kezdve a holland Geer Wildersen és az olasz Giorgia Melonin át, az argentin Javier Mileiig és az el salvadori Nayib Bukeleig – emelte ki Bryan Leib.
Borítókép: Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond az éves nagyköveti értekezleten a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 2024. március 5-én (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher)„
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.