Egy televíziós műsorban nemrégiben lezajlott vitában Stolla nemcsak a négynapos, harmincórás munkahetet javasolta teljes fizetéssel, hanem azt is, hogy a jövőben ezt tovább csökkentsék húszórás munkahétre.
Stolla szerint ugyanis a németek túl sokat dolgoznak, és a munka tönkreteszi az embereket. „A fiatalok egyharmada depressziós, a koronavírus elvitte a fiatalságunkat, az inflációs válság miatt pedig a fiatalok azon gondolkodnak, hogyan finanszírozzák az életüket” – mondta.
A műsorban egyénként beszélt arról is, hogy egy egész Európára kiterjedő lakbérplafont vezetnének be, európai mentőakciót szerveznének a Földközi-tengeren és „milliomosadóról” is beszélt. Mint mondta: „nem engedhetjük meg magunknak a gazdagokat!”
A nyugdíjak finanszírozása érdekében Stolla a tehetősek jelentős adóemelését szorgalmazta, és arról beszélt, hogy szerint a nagy összegű örökségeket nem megfelelően adóztatják meg. Szerinte ez elszalasztott lehetőség milliárdos bevételek generálására. Úgy érvel, hogy minél nagyobb a vagyon, annál nagyobb adófizetési kötelezettséget kellene előírni.
A javaslataival kapcsolatos szkepticizmusra reagálva Stolla megkérdőjelezi a jelenlegi gazdasági rendszert, kiemelve a vagyon aránytalan eloszlását, és igazságosabb újraelosztási intézkedéseket szorgalmaz. Kitart amellett, hogy a jómódú egyéneknek többet kellene hozzájárulniuk a társadalmi szükségletek kielégítéséhez.
Ugyanakkor
Stolla határozottan elutasítja azt a felfogást, hogy az ő generációjából hiányzik az erős munkamorál, és a társadalmi és környezetvédelmi aktivizmusban betöltött központi szerepükre hivatkozik.
Az ő generációjának tulajdonítja, hogy élen járt a klímamozgalomban és tömeges tüntetéseket szervezett a jobboldali szélsőségek ellen, ami a társadalmi haladás iránti elkötelezettségüket bizonyítja.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)