– Az Európa előtt álló egyik legfontosabb kihívás az illegális migráció, a bevándorlás. A külső határvédelem eredményes módja az illegális migráció megállítása. Az Európai Unió vezetői nem ebben a megoldásban hisznek – fogalmazott Schaller-Baross Ernő, a Fidesz EP-képviselője a CPAC Hungary 2024 rendezvényen. Mint mondta, az EU nyíltan hirdeti, hogy a bevándorlók tömeges befogadását tekinti legfőbb céljának.
A tömeges migrációt az uniós intézmények egyoldalúan, politikai érdekektől vezérelve kezelik, miközben a bevándorlás következtében a közösségek, a nyugati kultúra, a zsidó-keresztény értékrend sérül
– húzta alá az EP-képviselő. Jelezte, hogy Brüsszel tíz éve hibás módon kezeli a migrációt, az elmúlt hetekben elfogadott migrációs paktum pedig olaj a tűzre. – A magyar kormány álláspontja 2015 óta következetes és változatlan: migránskvóták helyett hatékony kiutasítási rendszer, határozott és szakszerű határvédelem és kerítés kell – tette hozzá.
Az Európai Unió nincs felkészülve arra, ami közeledik felé. 2024-ben akár egymillió új bevándorló is elérheti Európa határait illegális módon. Védenünk kell a külső határainkat. A magyar emberek többször is nemet mondtak az illegális migrációra. Legutóbb a nemzeti konzultáció során 98-99 százalékuk utasította el a kötelező kvótákat. A polgárok megerősítették az állami szerveknek azt az erőfeszítését, hogy a határainkat meg kell védeni
– emlékeztetett Schaller-Baross Ernő. Leszögezte, hogy a júniusi európai parlamenti választásokon Európa jövője tét, hogy ehhez a sorskérdéshez miként állunk európai döntéshozóként. – Olyan erőknek kell győzniük Európa-szerte, amelyek elutasítják az illegális migrációt, akik a brüsszeli érdekek helyett kiállnak a nemzeti ügyek mellett, akik a határaink védelmét támogatják – rögzítette.
Ezt követően egy kerekasztal-beszélgetésen Beni-Oni Ardelean, a román PNL képviselője elmondta, hogy amikor az ember egy jogszabályt hoz létre, akkor van egy etikai mérce. – A kérdés most az, hogy milyen etikai alapelvek mentén szeretnénk a törvénykezésünket megvalósítani, a közpolitikáinkat, az életmódunkat, amit odahaza, akár a nemzeti, akár az Európai Parlamentben teszünk. És ez egy nagyon egyszerű kérdés, amire választ kell adni most – tette hozzá.
Hans-Georg Maassen, a német Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal volt elnöke kiemelte, hogy Magyarországon biztonságban vannak az emberek. – Németország a tömeges bevándorlás, a migráció első számú célpontja. 2015-ben októberben és novemberben naponta 15–18 ezer ember érkezett Németországba – ismertette. Jelezte, hogy ma ezek a számok már nem olyan riasztóak, mint 2015-ben volt, de óriási számokról beszélünk, és néhányan azt mondják, hogy két-hárommillió migráns érkezett az elmúlt néhány évben Németországba.
Többségük nem menekült volt, nem politikai üldöztetés miatt menekült el hazájából, hanem azért jöttek Németországba és Európába, mert azt a reményt dédelgették, hogy jobb jövőt találnak itt, mint a hazájukban
– rögzítette.
Borítókép: A kétnapos Konzervatív Politikai Akció Konferencia (CPAC Hungary) elsõ napja a Millenárison 2024. április 25-én (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)