Jelentősen megnőtt az orosz–ukrán háború alatt az Egyesült Államokból importált cseppfolyósított földgáz (LNG) mennyisége: statisztikai adatok szerint 2021-ben 15,8 millió tonna LNG-t vásárolt az EU a nyugati nagyhatalomtól, 2022-ben már 40,4 millió tonnát, tavaly pedig a 45,6 millió tonnát is elérte. A Magyar Nemzetnek Papp Gábor, a Magyar Külügyi Intézet (MKI) kutatója azonban elmondta, az eddig bevezetett 13 uniós szankció egyike sem érinti az orosz földgáz kereskedelmét, ám
amennyiben a szankciók és az orosz reakciók egymásra egyféle láncolatként hatnak oda-vissza, úgy minden bizonnyal közrejátszottak a végkifejletben, vagyis az orosz gáz mennyiségének csökkenésében, és ezzel párhuzamosan az LNG-import mennyiségének növekedésében, elsősorban az Egyesült Államokból, de Katarból, Egyiptomból, és egyébként magából Oroszországból is.
A szakértő egyúttal arra is rámutatott, egyelőre korai lenne azt mondani, hogy Washington profitált Moszkva és Kijev háborújából, tekintettel többek közt arra, hogy az LNG eladásból származó bevételek csupán egy aspektusát képezik a helyzetnek. Kiemelte továbbá, hogy maga az LNG-ből származó profit sem teljesen egyértelműen meghatározható. Papp Gábor a környezeti hatásokra is felhívta a figyelmet, ugyanis „több érintett helyen is ellenérzéseket, illetve konfliktusokat vált ki helyi szinten az LNG infrastruktúrák működtetése és bővítése”.