Mindannyian büszke hazafiak vagyunk, akik meg akarjuk őrizni Európát olyannak, amilyennek ismerjük, amilyennek megörököltük. Célunk, hogy visszahozzuk a békét és a biztonságot a kontinensre, s hogy újra megerősítsük azokat az alapelveket, amelyek mentén az alapító atyák megálmodták az Európai Uniót. Ezt mondta a Mandinernek adott interjúban Gál Kinga a Patrióták Európáért pártcsaláddal kapcsolatban. Az EP-képviselő hozzátette:
Olyan Európában hiszünk, amely a kölcsönös tiszteleten alapuló együttműködésre épül, amelyik megvédi a határait és megőrzi kulturális identitását, miközben tiszteletben tartja a nemzetek közötti különbségeket és elutasítja egy európai szuperállam gondolatát. Ezekre a tartóoszlopokra szeretnénk Európa jövőjét építeni.

Nem Európának akarunk egy alternatívát, hanem egy európai alternatívát ajánlunk – húzta alá a Patrióták Európáért frakció első alelnöke.
Ez pedig a gyakorlatban azt jelenti, hogy nekünk a nemzeti szuverenitás védelme a fontos a brüsszeli centralista, föderalista törekvésekkel szemben, fontos továbbá az illegális migráció elleni fellépés, külső határaink védelme, a méregzöld romboló tendenciák helyett az európai versenyképesség javítása.
A Patrióták Európáért eredményes kezdeményezésként debütál, hiszen 15 párttal és 84 képviselővel a parlament harmadik legnagyobb frakcióját alkotjuk – hangsúlyozta Gál Kinga. Leszögezte azt is, külön büszkeség, hogy ez többek között a magyar miniszterelnök kezdeményezésére jöhetett létre: a Fidesz a második legnagyobb párt a frakcióban, én pedig első alelnökként dolgozhatok közös céljaink eléréséért.
Rettegnek attól, hogy megkerülhetetlenek leszünk az európai politikában
– mondta.
Gál Kinga arról is beszélt, kulcsfontosságú, hogy erős, eredményes szövetségeket kössenek. A frakció megalakulása önmagában is nagy teljesítmény, de a hosszú távú cél az, hogy egyre nagyobbak és erősebbek legyenek, érdemben tudják befolyásolni az európai politikát.
A hatékonyságunk és eredményességünk tekintetében pedig fontos lesz az is, hogy az átfogó politikai kérdéseken túl konkrét ügyek mentén is hatékony együttműködés alakuljon ki a konzervatívok frakciójával. Az előző napok egyeztetései alapján bizakodó vagyok ezzel kapcsolatban. Hiszünk abban, hogy vissza tudjuk téríteni az európai politikát a józan ész és az emberközpontúság útjára, ahol a vezetők nem a brüsszeli balliberális elit médianyomásának vagy külső érdekeknek akarnak megfelelni, hanem a választóik akaratát képviselik. Vissza kell adni a kontinens jövőjébe vetett hitet az európai embereknek
– nyilakozta az EP-képviselő a lapnak.
A csoport létrejötte közép-európai elgondolás eredménye, amelyet a Fidesz részéről Orbán Viktor, a cseh Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) élén álló Andrej Babis és az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) vezetője, Herbert Kickl indított útjára Bécsben. Három olyan pártról van szó, amely a saját hazájában megnyerte az EP-választást, ezért is nevezhetjük bátran a győztesek frakciójának.
Regionális, közép-európai kezdeményezésként indultunk, mára összeurópai patrióta összefogássá váltunk – tette hozzá Gál Kinga.
Ebben nekünk, a Fidesznek és jómagamnak is fontos szerepe volt. A frakció tagja Franciaország, Magyarország, Ausztria, Csehország és Hollandia legerősebb pártja, de sikeres pártok csatlakoztak hozzánk Olaszországból, Spanyolországból és Portugáliából is. A magyar, a holland, illetve az olasz tagpárt kormányzati szerepben van a saját országában. Cseh tagpártunk Csehország gazdasági szempontból legsikeresebb kormányát vezette, s jó eséllyel újra kormányzásra készülhet. Az FPÖ vezeti a közvélemény-kutatásokat az őszi parlamenti választás előtt Ausztriában. A pártjaink tehát nemcsak erősek, hanem nagy politikai tapasztalatuk is van
– jelentette ki a politikus, aki kulcsfontosságúnak nevezte az európai konzervatív, jobboldali együttműködés megerősítését, és – mint fogalmazott – nyitottak arra, hogy közösen dolgozzanak azokkal, akik a jobboldali, konzervatív, nemzeti értékeket képviselik, s hozzájuk hasonlóan változást akarnak Európában. Beszámolt arról is, hogy az előző hetek intenzív tárgyalással és munkával teltek. Számos személyes megbeszélés, utazás és még több telefonhívás van mögötte, éjjel-nappal tevékeny volt. A miniszterelnök karizmája és feltétlen elfogadottsága nélkül mindez nem valósulhatott volna meg, sok olyan régi szövetséges csatlakozott a Patriótákhoz, akivel már évek óta szoros kapcsolatot ápolunk, de vannak újak is. Kezdettől fogva olyan partnerekkel egyeztettünk, akik nem kérdőjelezik meg mások autonómiáját és szuverenitását.
Jól ismerjük már a brüsszeli baloldal azon stratégiáját, hogy ha egy politikai kérdésben vita van közöttünk – legyen szó a háborúról, a migrációról vagy a genderkérdésről –, akkor elkezdenek címkézni, jelzőkkel dobálózni. Mindenfélét összehordanak rólunk azért, hogy a valódi politikai vitát elkerüljék. Eddig is támadtak minket külön-külön, most együtt is támadni fognak. Ráadásul azzal, hogy a jobboldali, szuverenista, patrióta szövetség villámgyorsan képes volt nagy erőt és egységet felmutatni, ijedséget váltott ki a baloldalon.
– mondta Gál Kinga, aki szerint Brüsszelben féltik a hatalmukat, és rettegnek attól, hogy megkerülhetetlenek lesznek a Patrióták az európai politikában. Egy biztos: minket ezek a támadások nem zavarhatnak meg – tette hozzá. Nem az európai baloldal és média elvtelen támadásaitól való félelem vagy az általuk ránk aggatott címke fogja meghatározni a munkájukat, hanem az embereknek tett ígéreteik.