A főigazgató hangsúlyozta, a könyv a bizonyítéka annak, hogy „azok a módszerek, amelyeknek itt, Európában, az elmúlt évtizedben tanúi voltunk, ugyanazok Dél-Amerikában is, különösen, ha a választások integritásának megőrzéséről, ha nemzeti szuverenitásról, ha a belpolitikai élet szuverenitásáról van szó.” Szánthó Miklós beszédében kiemelte, hogy bár mi, magyar konzervatívok úgy tűnhet, hogy sokat beszélünk az összekapcsolódásról, vagyis a connectivityről, nem tesszük hiába.
A konzervatív összekapcsolódás azért fontos, mert a nemzetközi globalista baloldali áradat szerteágazó a világon mindenhol. Így nekünk – nemcsak a jobboldalnak vagy a konzervatívoknak, hanem a józan ész képviselőinek is
– nemzetközileg összehangolt választ kell adnunk” – tette hozzá.
A köszöntőt követően Janez Janša, Szlovénia volt miniszterelnöke, a legerősebb ellenzéki párt vezetője is felszólalt, aki rámutatott arra, hogy az írás nem csak a latin-amerikai történésekről szól, hiszen a baloldal által manipulált választási csalásokat itt, Európa szívében is megtapasztaljuk:
A legutóbbi szlovén választások eredményhirdetése után azt láttuk, hogy nem a nép által megválasztott képviselők foglalják el helyeiket, melyre nem kaptunk pontos magyarázatot azóta sem.
Az esemény panelbeszélgetésén a könyv szerzője ismertette, hogy a régióban milyen kifinomult módszerekkel dolgozik a politikai baloldal, és figyelmeztetett, ezek a mechanizmusok könnyedén átültethetőek más országokba is.
Ez már nem csupán egy latin-amerikai probléma
– fogalmazott Peña.
Németh Zsolt, a Külügyi Bizottság elnöke úgy vélte, hogy az író első könyve, a 2023-ban megjelent, A Sao Paulo Fórum kulturális háborúja című kötet a szoftver, a mostani a hardver, „nekünk pedig mindkét fronton jelen kell lennünk.” Hozzátette:
A világ patriótáinak tanulnia kell a baloldaltól, és ugyanúgy kell egyesülniük, ahogy ők is teszik.
A könyvbemutatón záróbeszédét Andrés Pastrana Arango, Kolumbia korábbi elnöke intézte a közönséghez, aki Pablo Escobar emberrablásainak egyetlen túlélője is egyben. Figyelmeztetett:
Dolgoznunk kell azért, hogy a demokrácia legnagyobb ellensége országainkban ne a drogkereskedelem legyen.
A kötet az Alapjogokért Központ és a Kereszténydemokrata Intézet gondozásában jelent meg.
Borítókép: Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója (Forrás: Alapjogokért Központ)