Kiszorítja az amerikaiakat a munkaerőpiacról a Biden–Harris-kormányzat

A külföldi munkavállalóknak kedvez a Biden–Harris-kormányzat politikája, míg a született amerikaiak egyre inkább kiszorulnak a munkaerőpiacról – mutatják az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának számai.

2024. 11. 02. 11:47
Állásinterjún vesz részt egy migráns New Yorkban
Állásinterjún vesz részt egy migráns New Yorkban Fotó: Getty Images via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Aggasztó a született amerikai munkavállalók helyzete a saját munkaerőpiacukon – derül ki a az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala által közzétett adatsorokból. A külföldi munkavállalók jelentős előnyre tettek szert az amerikai munkaerőpiacon, miközben a született amerikaiak egyre inkább kiszorultak onnan Joe Biden elnök és Kamala Harris alelnök hivatali ideje alatt – írja a Breitbart amerikai hírportál.

A Biden–Harris-gazdaságban a külföldi születésű munkavállalók szerzik meg szinte az összes új munkahelyet, míg az őshonos amerikaiak lemaradnak – hívja fel a figyelmet a lap.

Ugyanerre a trendre figyelmeztet E. J. Antoni, a Heritage Foundation közgazdásza.

Az elmúlt év során az őshonos amerikaiak csaknem nyolcszázezer munkahelyet veszítettek el, miközben a külföldi munkavállalók több mint egymillió munkahelyet szereztek meg. Az amerikai munkaerőpiac ideiglenes munkaerő-közvetítővé válik a külföldi munkavállalók és a kormányzati bürokraták számára

– fogalmazott a szakértő.

Antoni rámutat arra is, hogy „a született amerikaiaknak még mindig kevesebb munkahelyet töltenek be, mint a pandémia előtt (–873 ezer), míg az összes nettó munkahelyteremtés a külföldi születésű munkavállalókhoz került (+3,7 millió).”

Donald Trump volt elnök rendszeresen bírálja Bident és Harrist amiatt, hogy kevesebb mint négy év alatt több milliónyi bevándorlót engedtek be az országba, akik közül sokan az amerikai munkaerőpiacra kerülnek, elveszik azokat a munkahelyeket, amelyek egyébként a munkásosztálybeli és alsó középosztálybeli amerikaiakhoz kerülnének.

A jelenséget jól szemlélteti az Ohio állambeli Springfield példája. Az alig hatvanezres kisvárosba az elmúlt időszakban csaknem húszezer haiti migráns érkezett, és a lakosok arra panaszkodnak, hogy a cégek egyre inkább őket alkalmazzák a helyiek helyett.

A Pew Research egy idén júliusban publikált tanulmánya kimutatta, hogy 2022-re több mint harmincmillió legális bevándorló és illegális migráns dolgozott amerikai munkahelyeken, ami húszszázalékos növekedést jelent az elmúlt 15 évben. Ugyanebben az időszakban a született amerikaiak munkaerőpiaci részvétele kevesebb mint tíz százalékkal nőtt – mutat rá az aggasztó folyamatra a dokumentum.

Borítókép: Állásinterjún vesz részt egy migráns New Yorkban (Fotó: Getty Images/AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.