Ukrajna háborús sorsáról közöltek lesújtó véleményt Amerikában

Egy amerikai lap szerint Ukrajna már elvesztette az orosz–ukrán háborút, és a nyugati fegyverek további szállítása sem fogja megváltoztatni a helyzetet a fronton. Az orosz külügy szerint Joe Bidennek vissza kellene vonnia a nagy hatótávolságú rakéták bevetéséről szóló engedélyét, mielőtt az Egyesült Államok szembekerül Moszkva haragjával a háborúban.

2024. 11. 21. 16:53
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ukrajna már vesztett az Oroszország ellen vívott háborúban, és ezen semmi sem fog változtatni – írja a The National Interest amerikai lap.

Az orosz–ukrán háború már több tízezer család életét tette tönkre
Az orosz–ukrán háború már több tízezer család életét tette tönkre  (Fotó: AFP)

Nem számít, hogy hány nagy hatótávolságú rakétát adunk Ukrajnának. Ez önmagában nem fogja megváltoztatni a dinamikát a csatatéren – ahogy a nyugati tankok, páncélozott harckocsik, tüzérségi lövegek, légvédelmi eszközök, HIMARS-rendszerek vagy akár a dicsért F–16-osok korábbi megjelenése sem. Kijev elvesztette a háborút

–  olvasható a cikkben. Megjegyzik, hogy Joe Biden amerikai elnöknek gyorsan vissza kellene vonnia az Oroszország elleni csapásról szóló engedélyét, mielőtt túl késő lenne, és Washington közvetlenül szembekerül Moszkvával a háborúban – írja a Ria Novosztyi orosz hírügynökség.

Emlékezetes, november 19-én a védelmi minisztérium arról számolt be, hogy az ukrán hadsereg hat ATACMS ballisztikus rakétával támadást indított Brjanszk térségében, a légvédelmi rendszerek azonban visszaverték a támadást.

Ahogy arról lapunk is beszámolt kedden, Vlagyimir Putyin válaszul jóváhagyta a nukleáris elrettentésről szóló állami dokumentumok megváltoztatását. A nukleáris doktrína ezentúl kimondja például, hogy Oroszország fenntartja magának a jogot, hogy atomfegyvereket alkalmazzon válaszul az ellene vagy szövetségesei ellen irányuló támadásokra. A dokumentum azt is kimondja, hogy a Moszkva vagy szövetségesei elleni agresszió, amelyet egy nukleáris állam által támogatott nem nukleáris állam intéz Moszkva vagy szövetségesei ellen, közös támadásnak minősül.

 

Új feszültségforrás a háborúban

A világ figyelme jelenleg Lengyelországra összpontosul, ahol az Egyesült Államok legújabb ballisztikus rakétavédelmi bázisát nyitották meg. Ez a helyszín nemcsak stratégiai szempontból fontos, hanem Oroszország szerint növeli a nukleáris fenyegetettség mértékét is. A november 13-án működésbe lépett bázis a NATO rakétavédelmi hálózat részeként funkcionál, ám máris növekvő feszültséget kelt az orosz–ukrán háborúban. Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője  aggályait kifejezve a bázist egy újabb provokatív lépésként értelmezte, amely az Egyesült Államok és szövetségeseik részéről csak tovább destabilizálja a nemzetközi rendet.

Borítókép: Volodimir Zelenszkij ukrán elnök (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.