A német delegáció férfi tagjaival a szír vezetők barátságosan kezet fogtak. Ahogy arról lapunk is beszámolt, a találkozón az új szíriai vezetők nemcsak kézfogásukkal, hanem hozzáállásukkal is tükrözték a konzervatív és vallásos normák dominanciáját.
Baerbock a fogadtatás ellenére egyértelmű üzenetet közvetített: Európa nem lesz finanszírozója újabb iszlamista struktúráknak, és az új szíriai vezetésnek biztosítania kell minden társadalmi csoport részvételét a kormányzásban.
A német külügyminiszter fehér ruházatával a szüfrazsettmozgalomra utalt, ezzel is jelezve, hogy a nők jogainak kérdése elengedhetetlen egy új Szíriában.
A külügyminiszterek országuk vezető diplomatái és általában a kiegyensúlyozottság és az óvatosság, valamint a diplomatikus viselkedés jellemzi őket. Annalena Baerbockról, a németek külügyminiszteréről mindez nem mondható el, feltehetően azért, mert nem ismeri a protokollt és nem ért a diplomáciához.
Szíriai látogatása és viselete, valamint az általa látogatott országok és vezetőik iránti tisztelet hiánya nem először tapasztalható a német politikusnál.
Kína haragját is kivívta a német tárcavezető
A német külügyminiszter korábban diktátornak nevezte Hszi Csin-ping kínai elnököt, amikor arról beszélt, hogy a német kormány támogatja Ukrajnát. A német politikus egy interjúban arról beszélt, hogy addig fogják támogatni Ukrajnát, ameddig csak kell. Majd hozzátette, hogy
ha Putyin megnyerné a háborút, az milyen üzenet lenne a világ többi diktátorának, mint például Hszi kínai elnöknek? Ezért fontos, hogy az ukránok megnyerjék a háborút.
Baerbock ezzel kivívta Kína haragját.
A német politikus kijelentésére reagálva Mao Ning, a kínai külügyminisztérium szóvivője azt mondta, Kína határozottan ellenzi a tárcavezető megjegyzéseit. Az esetet országa politikai méltóságának súlyos megsértésének nevezte, továbbá nyílt politikai provokációnak titulálta.