Donald Trump a Fox Newsnak adott interjúban kijelentette, hogy az Egyesült Államok jelenlegi problémái – az infláció, az afganisztáni kivonulás, az október 7-i Izrael elleni támadás és az ukrajnai háború – elkerülhetőek lettek volna az ő vezetése alatt.
Ebből a szempontból történelmi jelentőségűnek nevezte visszatérését a Fehér Házba. Trump úgy vélte, a demokrata párti kormány politikája híján volt a józan észnek.
Kiemelte a transzneműek jogait, az adóemelést és a társadalmi átalakításokat, amelyek szerinte népszerűtlenek. Trump szerint ezek a politikák elidegenítik a szavazókat. Trump rámutatott, hogy programjával kampánya során a kulcsfontosságú demográfiai csoportokban erős teljesítményt nyújtott. Donald Trump szerint a radikális baloldali politika hatástalan és káros, különösen olyan területeken, mint a bűnözés és a határellenőrzés.
Hangsúlyozta az átjárható határok veszélyeit, azt állítva, hogy más országok bebörtönzött bűnözőket engednek át az Egyesült Államokba, köztük gyilkosokat és terroristákat.
Állítása szerint a laza határellenőrzés miatt világszerte börtönök és elmegyógyintézetek lakói indulnak az Egyesült Államokba.
Trump ezeket a problémákat vagy hozzá nem értésnek, vagy rosszindulatnak tudja be. Állítja, hogy a nyitott határok károsak az országra nézve és a Szövetségi Vészhelyzetkezelő Ügynökséget (FEMA) a hatékonyság hiánya miatt bírálta az interjúban, azt állítva, hogy a demokraták rosszul kezelték a katasztrófaelhárítást, különösen Észak-Karolinában.
Donald Trump a kaliforniai tűzvészről beszélt
Felvetette, hogy az államoknak maguknak kellene aktívabb szerepet vállalniuk a katasztrófavédelemben, a szövetségi segítség pedig korlátozódjon a pénzügyi támogatásra. A kaliforniai tűzvésszel kapcsolatban Trump felidézte, hogy 2018-ban szembesítette Gavin Newsom kormányzót ezzel a kérdéssel, és bírálta, hogy az állam képtelen hatékonyan tárolni a vizet és rosszul kezeli az erdőgazdálkodást, ami súlyosbítja az aszályokat és az erdőtüzeket.
A kaliforniai víztározókról azt mondta, hogy azok rosszul kezeltek és nem hatékonyak.
A népszerű TikTok alkalmazásról szólva, amit beszélgetőpartnere, Sean Hannity kémalkalmazásnak nevezett, Trump a vitát kiterjesztette általában a kínai gyártmányú termékektől, például telefonoktól és számítógépektől való szélesebb körű függőségre.
Borítókép: Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke. (Fotó: képernyőkép/Fox News)