A magyar soros uniós elnökségről szóló konferencia harmadik panelbeszélgetése a Patrióták Európáért címet viselte, amely az európai konzervatív és szuverenista értékek megvitatását helyezte előtérbe. A beszélgetés résztvevői Győri Enikő EP-képviselő és Anders Vistisen dán képviselő voltak, a moderátori szerepet pedig Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője töltötte be.
Győri Enikő: Feladatunk a folyamatos szembesítés, a Patriótákat nem lehet elhallgattatni
A magyar soros uniós elnökségről szóló konferencia Patrióták Európáért című harmadik panelbeszélgetése az európai konzervatív és szuverenista értékek megvitatását helyezte előtérbe.

A panel célja az volt, hogy áttekintést nyújtson az európai politikában és döntéshozatalban jelen lévő nemzeti érdekek és a közös uniós célok közötti egyensúly kérdéséről. Kiemelt figyelmet szenteltek annak, hogy a magyar elnökség milyen lehetőségeket kínált a patrióta szemléletű politika érvényesítésére, valamint az olyan témákra, mint az erős nemzetállamok szerepe, az uniós reformok szükségessége és a bürokrácia csökkentése.
A beszélgetés során a résztvevők különböző nézőpontból vizsgálták, hogyan alakíthatók ki hatékony politikai szövetségek a szuverenitás védelme és az európai integráció harmonizálása érdekében. Halkó Petra kérdéseivel a közös értékek és a politikai pragmatizmus közötti kapcsolatot kívánta feltárni, míg Győri Enikő és Anders Vistisen gyakorlati példákon keresztül ismertették, miként valósítható meg az uniós együttműködés a patrióta elvek mentén.
Anders Vistisen dán európai parlamenti képviselő felszólalásában hangsúlyozta, hogy az Európai Unió jövőjét érintő vitákban alapvető fontosságú meghallgatni az európai emberek véleményét. Rámutatott, hogy az EU intézményrendszerének és működésének átalakítása kapcsán a döntéshozók gyakran eltávolodnak a polgárok valós igényeitől és elvárásaitól.
Az EP-képviselő kritikát fogalmazott meg az Európai Unió „föderális” irányú törekvéseivel szemben, amely szerinte a nemzetállamok háttérbe szorítását eredményezi. Véleménye szerint az EU-nak sokkal inkább arra kellene összpontosítania, hogy megőrizze a nemzeti szuverenitást és támogassa a tagállamokat abban, hogy hatékonyabb kormányzati rendszert építhessenek ki.
Az emberek nem egy szuperállamot akarnak, hanem olyan nemzeti államokat, amelyek jobban működnek, és valóban szolgálják a polgárok érdekeit
– hangsúlyozta. A dán képviselő külön kitért arra, hogy az európai elnökségeknek kiemelt szerepe volt abban, hogy a nemzeti érdekeket kontinentális szinten is megjelenítsék.
Úgy véli, hogy a magyar elnökség egyik legnagyobb sikere az volt, hogy elősegítette a közös munkát az európai nemzetek között, miközben erősítette a nemzetállamok hangját az EU döntéshozatali folyamataiban.
A Fidesz EP-képviselője jelentős eredménynek nevezte, hogy Magyarországnak egyre több barátja van az Európai Parlamentben, a brüsszeli folyosókon még több is az elismerés, mint az ülésteremben. Példátlan szereptévesztésnek nevezte ugyanakkor az Európai Bizottság elnökétől érkező támadásokat, és visszautasította a hatáskörök túllépését, a felhatalmazás nélküli föderalizációs kísérleteket, valamint a hatáskörök elszakítását azoktól, akik azokért a felelősséget viselik – közölte az MTI.
Győri Enikő szerint nem világos, mit akar az Európai Néppárt, hiszen nem csupán sok változáson ment át, de nem is egyértelmű, merre akarnak továbbmenni. Akár olyan szabályok ellen is tiltakoznak, amit korábban támogattak, és előfordult, hogy az EP-választást követően változtattak az álláspontjukon.
Csak rajtuk múlik, fölismerik-e, hogy ennek így nincs jövője
– fogalmazott az EP-képviselő.
A politikus úgy látja, hogy a jobboldali erők közé sokan próbálnak éket verni, miközben a tagállami hátországban is meg kell őrizniük a támogatottságukat.
A Patrióták Európáért pártcsalád azt az irányt képviseli, hogy az EU-t vissza kell adni az embereknek, Brüsszelben pedig a hatalmát maximalizálni igyekvő régi elit, az ancien régime helyett olyan vezetésre van szükség, amely érti a választók gondjait és megoldásokat is tud nekik ajánlani
– hangsúlyozta Győri Enikő.
Borítókép: Győri Enikő (Fotó: MTI/Bodnár Boglárka)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Több tízezer afgán bevándorlót toloncoltak vissza Pakisztánból
A pakisztáni kormány április 1-je óta 800 ezer afgán tartózkodási engedélyét érvénytelenítette.

Súlyos tömegbaleset lett a menekülés vége + videó
Öt rendőrautó tört össze, hét rendőr kórházba került

Hadat üzentek a politikai iszlámnak Alsó-Ausztriában
Leszámolnak a radikális iszlámmal, az integrációt elutasító bevándorlók komoly büntetésre számíthatnak.

Kína visszautasítja Zelenszkij vádjait
Ukrajna három kínai céget szankciókkal sújtott.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Elindult a 150 milliárdos kórházi pluszforrás kifizetése – ez változik a betegellátásban

Szörnyethalt a horvát válogatott focista és Luka Modric volt csapattársa

Fülfájásra panaszkodott az apuka: néhány nappal később elhunyt

Így reagált Zelenszkij Putyin húsvéti tűzszüneti bejelentésére

Vörös riasztást kapott minden Gmail-felhasználó: Meg ne nyisd, ha te is kaptál ilyen e-mailt!

Németország teljes sokkban: csődbe ment a legendás német autógyártó

Kulcsembere sérülése és mesterhármas is keserítette a Barcelona életét

Kerkez Milos csapattársa lerángatta a nadrágot az ellenfél játékosáról – videó

Nagy Bandó András legújabb eszement kirohanása sokat árthat Magyar Péternek

Gyökeres Viktor válasza szíven szúrhatta az Arsenal szurkolóit a triplája után

Tűzszünetet jelentett be Putyin

Nyilasi Tibor titokban tartotta a betegségét, korábbi csapattársai tudják, hogy miért
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Több tízezer afgán bevándorlót toloncoltak vissza Pakisztánból
A pakisztáni kormány április 1-je óta 800 ezer afgán tartózkodási engedélyét érvénytelenítette.

Súlyos tömegbaleset lett a menekülés vége + videó
Öt rendőrautó tört össze, hét rendőr kórházba került

Hadat üzentek a politikai iszlámnak Alsó-Ausztriában
Leszámolnak a radikális iszlámmal, az integrációt elutasító bevándorlók komoly büntetésre számíthatnak.

Kína visszautasítja Zelenszkij vádjait
Ukrajna három kínai céget szankciókkal sújtott.