Nem véletlen, hogy Biden kormánya nem tesz az amerikai közbiztonságért

A New Orleans-i terrortámadás gyanúsítottjánál az iszlám állam zászlaja volt, ami egy szervezett iszlamista akcióra utal, azonban az elmúlt napok erőszakos amerikai történései is azt mutatják, hogy a leköszönő Biden-adminisztráció olyan helyzetbe akarja szorítani a jövendő republikánus vezetést, amely úgy jellemezhető, hogy minél rosszabb, annál jobb – mondta lapunknak Horváth József, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet igazgatója.

2025. 01. 02. 11:28
Joe Biden amerikai elnök beszédet mond, miután újévi tömegbe hajtott egy jármű New Orleansban
Joe Biden amerikai elnök beszédet mond, miután újévi tömegbe hajtott egy jármű New Orleansban Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lapunk korábban írt arról, hogy az Egyesült Államok Szövetségi Nyomozó Irodája (FBI) a valaha lefoglalt legnagyobb házi készítésű robbanóanyag-készletre bukkant egy virginiai férfi decemberi őrizetbe vétele során. A nyomozók több mint 150 csőbombát és más robbanóeszközöket foglaltak le, amikor házkutatást tartottak a gyanúsított otthonában.

Újévi tömegbe hajtott egy jármű New Orleansban
Újévi tömegbe hajtott egy jármű New Orleansban (Fotó: AFP)

Szilveszter éjjel New Orleansban legkevesebb tizenöt ember meghalt és sokan megsebesültek, miután egy autó hajtott az ünneplő tömegbe. Az Iszlám Állam zászlaját magánál tartó támadó a terrortámadás után lövöldözni kezdett, végül a rendőrök lelőtték.

Ezt követően Las Vegasban egy robbanóanyaggal megpakolt Tesla Cybertruck robbant fel egy hotel bejárata előtt, legalább egy ember meghalt és többen megsebesültek. A terrortámadások után pedig több száz Izrael-ellenes tüntető vonult utcára New Yorkban antiszemita jelszavakat skandálva.

Donald Trump megválasztott elnök január 20-i beiktatása előtt úgy tűnik, a leköszönő Biden-adminisztráció nem tud vagy nem is akar gátat szabni a bűnözésnek, amely a Joe Biden elnöksége alatt elszabadult illegális migrációval érkezett be tömegesen az Egyesült Államokba.

Horváth József (Fotó: Éberling András)

Az amerikai statisztikák szerint évente 60-70 ezer közel-keleti illegális migráns is bejutott az Egyesült Államokba minden ellenőrzés nélkül, és annak már 2001. szeptembere 11-én is levonták a tanulságát, hogy ha ellenőrizetlenül jutnak be, annak tragikus következményei lehetnek.

– mondta el lapunknak Horváth József, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet igazgatója.

– Az, hogy New Orleansban kiderül, hogy az Iszlám Állam zászlaját magánál tartva hajtotta végre az elkövető a gázolásos merényletet és kiderül, hogy házi készítésű robbanószerek is voltak a kocsiban, és a legfrissebb hírek szerint még két vagy három ember robbanószerkezeteket akart elhelyezni, az azt mutatja, hogy egy szervezett akció, egy iszlám radikális szervezett akció képe bontakozik ki – hangsúlyozta a szakértő.

Horváth József egy másik szálra is felhívta azonban a figyelmet, amit szintén érdemes komolyan venni.

– Ami a Trump-hotelnél történt, azt sem hihetjük, hogy véletlen. Ha csak azt nézzük, hogy egy Tesla robbant fel, az üzenetértékű Elon Musknak és Donald Trumpnak is és a kettejük egyre erősebb szövetségének – mutatott rá a biztonságpolitikai szakértő.

Kettejük kapcsolatától az úgynevezett mélyállam tart, hiszen Musknak az a kimondott feladata, hogy bontsa le az állami struktúrákból azokat, amelyek feleslegesek és csak a költségvetés vérét szívják. Ezért ezt a robbantást és annak az üzenetét, azt gondolom, nagyon komolyan kell venni.

Horváth József az orosz–ukrán háború amerikai támogatása kapcsán a leköszönő Biden-adminisztráció fegyverszállításai és anyagi segítségnyújtása miatt is arra hívta fel a figyelmet, hogy ezek abba az irányba mutatnak, hogy olyan helyzetet akarnak teremteni a későbbiekre, ami klasszikusan a „minél rosszabb, annál jobb” szituáció.

Ezek a folyamatok egy irányba mutatnak, amely azt jelzi, hogy az új republikánus vezetést szeretnék lehetetlen helyzetbe hozni, hogy utána azt lehessen mondani, hogy egy: nem teremtett Trump egy nap alatt békét, kettő: az Egyesült Államokban milyen kemény terrorfenyegetettség és milyen komoly problémák vannak. 

– Erre mutantnak a déli, texasi határnál történtek és a határkerítés kiárusítása is, hogy ne lehessen lezárni fizikailag a határt – tette hozzá.

Az Egyesült Államok déli texasi határán az elmúlt időszakban rengeteg migráns érkezett az országba
Az Egyesült Államok déli, texasi határán át az elmúlt időszakban rengeteg migráns érkezett az országba (Fotó: Getty Images/AFP)

Azt gondolom, hogy egy összehangolt támadásra kell felkészülnie az új amerikai vezetésnek január 20. után, és csak remélni lehet, hogy ez nem eszkalálódik olyan szinten, hogy a médiacsatározásokon túlmenően az Egyesült Államokban egy mélyebb válság alakuljon ki, mert az az egész világ biztonsági rendszerére katasztrofális hatással lenne.

– összegezte Horváth József.

Borítókép: Joe Biden amerikai elnök beszédet mond, miután újévi tömegbe hajtott egy jármű New Orleansban (Fotó: AFP) 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.