Orbán Balázs már a beszélgetés elején üdvözölte vendéglátóit, és gratulált az amerikai konzervatívoknak, amiért Donald Trump újra elnyerte az elnöki pozíciót.
Azt hiszem, ezzel megmentették országukat, és óriási dolgot tettek Európáért, a világért és természetesen Magyarországért is
– fogalmazott. A magyar politikus ezután arról beszélt, hogy a konzervatív mozgalom megerősödésének egyik fontos pillére a nemzetközi együttműködés, amelyet a CPAC is jól mutat. Megjegyezte, hogy Magyarország immár negyedik alkalommal ad otthont a CPAC Hungary rendezvénynek, amelyre minden érdeklődőt szívesen várnak.
Mindenkit meghívunk. Gyertek el, látogassatok meg minket, és tapasztaljátok meg első kézből, hogy Magyarország biztonságos és vendégszerető hely
– mondta. A beszélgetés során szóba került a nyugati média ábrázolása Magyarországról és Orbán Viktorról. A moderátor humorosan utalt arra, hogy a Washington Postban azt olvasta, Magyarország miniszterelnöke „egy diktátor, aki elcsalta a választásokat”. Orbán Balázs erre úgy reagált, hogy ez a jelenség nem új keletű, hiszen a liberális média minden konzervatív vezetőt hasonlóan próbál lejáratni.
Ugyanezt tették Donald Trumppal is, és minden olyan politikussal, aki szembeszáll a liberális hatalmi struktúrákkal
– jelentette ki. Hangsúlyozta, hogy a konzervatív politikusok legnagyobb fegyvere az igazság és az idő.
Ha politikusként az igazságot képviseled, ahogy azt a miniszterelnököm is teszi, akkor az idő végül igazolni fog
– mondta. Ezt példaként hozva emlékeztetett a migráció kérdésére, amelyben Magyarország évekkel megelőzte a többi európai országot.
Mi voltunk az elsők, akik népszavazást tartottunk az illegális migráció kérdésében. Még akkor is, amikor sokan azt mondták, hogy ez nem legitim téma, mi megkérdeztük az embereket. Az eredmény egyértelmű volt: a magyarok elsöprő többsége elutasította az illegális bevándorlást, és ennek megfelelően cselekedtünk
– mondta. Orbán Balázs hozzátette, hogy a nyugati világ azóta kezdi felismerni, hogy Magyarország álláspontja nemcsak helyes volt, hanem elkerülhetetlenné vált a biztonság fenntartása érdekében.
A beszélgetés során az ukrajnai háború kérdése is előkerült. Orbán Balázs kiemelte, hogy Orbán Viktor miniszterelnök és Donald Trump álláspontja ebben a kérdésben egyértelmű: a háborúnak véget kell vetni.
Ez egy őrület. Százezrek halnak meg, és mindenki úgy tesz, mintha ez rendben lenne
– fogalmazott, utalva arra, hogy a háború folytatása helyett a békekötésre kellene koncentrálni. A beszélgetés a háború kérdésével folytatódott, ahol Orbán Balázs kiemelte, hogy Donald Trump már az ukrajnai konfliktus kezdetén a békekötés érdekében próbált kapcsolatot teremteni Joe Bidennel, azonban az amerikai kormányzat nem mutatott hajlandóságot az egyeztetésre. Mint mondta, a békéhez elengedhetetlen a párbeszéd, hiszen anélkül nem lehet valódi megoldást találni. Orbán szerint azok, akik békéről beszélnek, de nem hajlandók tárgyalni a másik féllel, valójában nem is akarnak békét.
A magyar politikai igazgató hangsúlyozta, hogy a háborús helyzet stabilizálódásával azonnal kedvező gazdasági hatások jelentkeztek: csökkentek az energiaárak és a tőzsdék is pozitívan reagáltak, ami szerinte egyértelműen mutatja, mennyire fontos a politikai kommunikáció és a tárgyalási szándék.
A beszélgetés egyik fontos témája volt Donald Trump és Orbán Viktor politikai kapcsolata is. A moderátor kiemelte, hogy bár a nyugati sajtó gyakran egy kalap alá veszi a két vezetőt, személyiségük és politikai útjuk jelentősen különbözik. Orbán Balázs szerint azonban van egy meghatározó közös pont: mindketten szeretik a hazájukat, és ennek megfelelően cselekszenek.
Ha egy politikus nemzetét szolgálja és az emberek érdekeit védi, akkor jó vezető. Ha nem ezt teszi, akkor rossz politikus
– fogalmazott. A magyar kormány politikai igazgatója emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor a leghosszabb ideje hivatalban lévő európai vezető, aki azonban hosszú éveket töltött ellenzékben is. Úgy véli, Trump számára is tanulságos lehet az, ahogyan a magyar miniszterelnök felépítette politikai visszatérését.
Orbán Balázs kitért arra is, hogy a konzervatív erőknek együtt kell működniük, ha eredményeket akarnak elérni. Példaként hozta fel, hogy Orbán Viktor a korábbi politikai kudarcaiból tanulva rájött: a liberális oldal nemcsak politikai, hanem médiabeli és civil szervezeti befolyását is felhasználja, hogy megőrizze hatalmát. A magyar miniszterelnök ezért olyan intézményeket és hálózatokat hozott létre, amelyek segítenek a konzervatív értékek képviseletében.
Orbán Balázs világossá tette: a nemzeti érdekek védelme nemzetközi szinten is összehangolt munkát igényel, mivel a liberális oldal globális erőforrásokkal és jól szervezett struktúrával rendelkezik. Hangsúlyozta, hogy a konzervatív tábor számára elengedhetetlen a közös fellépés, ha meg akarják őrizni a nemzetek önállóságát és értékeit.
A beszélgetés következő szakaszában Orbán Balázs arról beszélt, hogy a magyar kormány nemcsak a migráció, hanem az európai uniós szankciók és politikai nyomásgyakorlás ellen is harcol. A politikai igazgató szerint az Európai Bizottság visszaél a hatalmával, és illegális eszközökkel próbálja megzsarolni Magyarországot, amiért a kormány következetesen kiáll a nemzeti érdekek védelme mellett.
A moderátor egy ponton bocsánatot kért a magyar néptől az amerikai kormányzat korábbi beavatkozási kísérletei miatt, amelyek célja az Orbán-kormány destabilizálása volt.
Orbán Balázs elismerően reagált erre, de hozzátette, hogy a liberális politikai hálózat továbbra is hasonló módszerekkel próbálja gyengíteni a konzervatív vezetőket Európában. Kiemelte, hogy a magyar emberek népszavazáson döntöttek az illegális migráció elutasításáról, azonban az uniós vezetés ezt figyelmen kívül hagyva szankciókkal és pénzügyi nyomásgyakorlással próbálja rákényszeríteni a magyar kormányt a migrációs politika megváltoztatására.
Mint mondta, Magyarországnak naponta egymillió eurójába kerül az, hogy az EU visszatartja az országnak járó forrásokat, miközben Brüsszel azt próbálja megakadályozni, hogy az ország határt védhessen és szuverén döntéseket hozzon.
Orbán Balázs szerint azonban a hosszú távú érdekek világosak: Magyarország nem engedheti meg, hogy ellenőrizetlen migráció áramoljon az országba, és az ezzel járó biztonsági és társadalmi kockázatok felborítsák az ország stabilitását. A magyar politikai igazgató hangsúlyozta, hogy nemcsak Washingtonban, hanem Brüsszelben is változásra van szükség.
A beszélgetés során arról is szó esett, hogy az európai liberális elitek fokozatosan elszigetelődnek, mivel nemcsak az amerikai politikai változásokkal nem tudnak lépést tartani, hanem Kínával szemben is egyre inkább elvesztik a diplomáciai és gazdasági kapcsolataikat.
Orbán Balázs szerint ez a politikai pánik veszélyessé teszi a liberális hatalmi csoportokat, mert minden eszközt be fognak vetni annak érdekében, hogy megőrizzék dominanciájukat.
Nem fogjuk hagyni, hogy ezt megtegyék
– zárta gondolatait a magyar politikus, hozzátéve, hogy a konzervatív mozgalmaknak össze kell fogniuk annak érdekében, hogy a nemzetállamok és a hagyományos értékek megőrzése érdekében hatékonyan léphessenek fel a globalista erőkkel szemben.
A moderátor felidézte, hogy a nyugati politikai elit egy időben a társadalmi kérdések elhagyását javasolta a konzervatívok számára, azzal érvelve, hogy a gazdasági ügyekre kell koncentrálniuk. Donald Trump és Orbán Viktor azonban felismerte, hogy a bevándorlás, a családpolitika és a társadalmi stabilitás kérdései nem hagyhatók figyelmen kívül.
Orbán Balázs kiemelte, hogy Orbán Viktor kormányra kerülése után az egyik legfontosabb célkitűzése az volt, hogy a magyar családokat támogató rendszert alakítson ki.
A politikai igazgató szerint a családvédelem nemcsak egy politikai program, hanem a nemzet túlélésének záloga.
Ha egy ország nem támogatja a családokat, és nem ösztönzi a gyermekvállalást, akkor egyszerűen megszűnik létezni
– fogalmazott. A beszélgetés során elhangzott, hogy a progresszív elit a népesedési problémákra a bevándorlás fokozását javasolja, míg Magyarország határozottan elutasítja ezt a megoldást. Orbán Balázs szerint a liberális demokrácia eredeti elképzelése az volt, hogy az állam nem avatkozik bele a magánéletbe, azonban a baloldal éppen ezt az érvet használta fel arra, hogy átvegye az irányítást a társadalmi intézmények felett.
A magyar politikai igazgató hangsúlyozta, hogy a baloldali narratíva valójában kettős mércét alkalmaz: miközben a liberális elit azt hirdeti, hogy az államnak távol kell tartania magát a magánéleti kérdésektől, valójában ők azok, akik a legerőteljesebben beavatkoznak ezekbe a területekbe.
Példaként említette, hogy a hagyományos családmodell támogatását a baloldal sokszor támadásnak tekinti, miközben saját ideológiáját agresszívan terjeszti az oktatásban és a médiában. Orbán Balázs szerint Magyarország más utat választott: a családpolitikai intézkedések célja, hogy a családok támogatást kapjanak, ne pedig hátrányos megkülönböztetésben részesüljenek.
Mi fenntartjuk a szabadságot, de olyan intézményrendszert építünk, amely nem kriminalizálja a hagyományos családokat, hanem segíti őket
– mondta. A magyar modell részeként a kormány jelentős támogatásokat biztosít a családoknak, ösztönzi a gyermekvállalást, valamint megvédi az oktatási intézményeket és a médiát a szélsőséges ideológiai nyomástól. Orbán Balázs hangsúlyozta, hogy Magyarországon az egyházak nincsenek üldözve, hanem szerves részei a társadalomnak, és a kormány biztosítja számukra a szabad működés feltételeit.
Orbán Balázs örömét fejezte ki, hogy Amerikában is egyre többen fordulnak a konzervatív értékek felé, és gratulált az amerikai konzervatívoknak a politikai változásokhoz.
A beszélgetés végéhez közeledve Orbán Balázs a konzervatív kormányzás alapelveiről és a magyar családpolitikai intézkedések sikeréről beszélt. A moderátor kiemelte, hogy míg a nyugati nagy kormányok gyakran olyan tevékenységeket finanszíroznak, amelyek rombolják a társadalmi kohéziót – például a drogfogyasztás ösztönzését vagy a felnőtté válás mesterséges elhúzását –, addig a magyar kormány célzott támogatásokkal a családokat és a gyermekvállalást segíti.
Orbán Balázs hangsúlyozta, hogy Magyarországon a családokat érintő döntéseknél az állam nem kényszert alkalmaz, hanem olyan kedvezményeket biztosít, amelyek megkönnyítik a gyermekvállalást.
Példaként említette, hogy hazánkban a négy vagy több gyermeket nevelő édesanyák teljes szja-mentességet élveznek egész életük során. Hozzátette, hogy ezt a rendszert a jövőben háromgyermekes családokra is szeretnék kiterjeszteni.
A beszélgetés során szó esett arról is, hogy Magyarország biztonsága és kulturális értékei egyre több embert vonzanak, különösen azok közül, akik már jártak az országban.
A moderátor megkérdezte a közönséget, hányan jártak már Budapesten vagy más magyar városokban, mire többen is elismerően nyilatkoztak az ország szépségéről, biztonságáról és vendégszeretetéről. Orbán Balázs kiemelte, hogy Magyarország nemcsak a látványosságok és a gasztronómia miatt különleges, hanem azért is, mert egy konzervatív értékeket őrző, stabil és biztonságos ország. Végül a moderátor arra kérdezett rá, hogy Orbán Balázs milyen üzenetet küldene az amerikai konzervatívoknak. A magyar politikai igazgató egyértelművé tette, hogy Donald Trump visszatérése reményt ad a világ konzervatív közösségeinek.
Amerika visszatérése jó hír
– fogalmazott, hozzátéve, hogy a konzervatív mozgalmaknak nem szabad a liberális elitre hagyatkozniuk, hanem globálisan kell együttműködniük egymással.
A világban mindenhol vannak barátaitok. Ha megtaláljátok őket, és együtt dolgoztok velük, akkor közösen menthetjük meg a nyugati civilizációt
– hangsúlyozta.
Borítókép: Orbán Balázs (Forrás: Facebook)