Soros György befektetései után nyomoz az amerikai hatóság

Zárt ülésen tájékoztatja az amerikai Szövetségi Kommunikációs Bizottság (FCC) a republikánus törvényhozókat arról a nyomozásról, amely Soros György milliárdos üzletember médiapiaci befektetéseit vizsgálja – értesült a Fox News. A republikánusok különösen azt szeretnék tisztázni, hogy egy Soroshoz köthető befektetési társaság hogyan szerezhetett ellenőrzést az Egyesült Államok egyik legnagyobb rádiós hálózata felett. Soros Györgyöt régóta vádolják politikai befolyásolással a republikánusok.

2025. 02. 25. 17:01
Soros György Davosban, a Világgazdasági Fórumon 2020. január 23-án Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Brendan Carr, az FCC egyik vezető tisztviselője fogja tájékoztatni a Republikánus Tanulmányi Bizottság (RSC) tagjait szerdán arról, hogy áll a Trump-kormányzat által kezdeményezett vizsgálat. A republikánus képviselők aggodalmukat fejezték ki amiatt, hogy Soros György cége a Biden-kormányzat utolsó hónapjaiban vásárolt jelentős részesedést az Audacy médiavállalatban, amely több mint kétszáz rádióállomást működtet országszerte.

Soros György hatalmas médiabirodalmat vásárolt fel az USA-ban
Soros György hatalmas médiabirodalmat vásárolt fel az USA-ban
Fotó:   AFP

Soros György hatalmas médiabirodalmat vásárolt

Brendan Carr, az amerikai médiahatóság biztosa vezeti a vizsgálatot, aki már korábban jelezte, hogy különös figyelmet kíván szentelni Soros György médiapiaci terjeszkedésének. Sorost a republikánusok hosszú ideje kritizálják baloldali politikai ügyek támogatása miatt, Donald Trump elnöksége alatt pedig gyakran került a reflektorfénybe politikai és gazdasági szerepvállalása következtében.

A Soroshoz kapcsolódó vállalat az Audacy nevű rádióhálózatban szerzett jelentős részesedést, ezzel több mint 200 amerikai rádióállomást szerzett meg.

 Ez az ügy lett most a vizsgálat középpontja, mivel republikánus törvényhozók szerint a médiatársaságok tulajdonosi szerkezete komoly hatással lehet a sajtó kiegyensúlyozottságára és politikai befolyására.

v

Az ülés során Brendan Carr, az FCC tagja beszámol az eddig feltárt eredményekről, és a törvényhozók előtt a következő lépéseket is felvázolja majd. A republikánusok szerint különösen fontos fellépni az általuk „elfogult médiának” tartott orgánumok ellen, amelyek szerintük hátrányosan kezelik a jobboldali politikai véleményeket.

Donald Trump elnökségével indultak el a vizsgálatok

Donald Trump amerikai elnök beiktatását követően azonnal elkezdődött a kormányzati pénzügyek átvizsgálása. Így robbant ki a USAID-botrány is, aminek során fény derült arra, hogy az amerikai adófizetők pénzét milyen programokra költötték világszerte a Biden-adminisztráció idején. 

Bár Trump többször megjegyezte, hogy a demokraták akadályozni próbálják őket a vizsgálatok lefolytatásában, úgy tűnik, hogy ez nem járt sikerrel.

 A mostani nyomozás pedig azt jelzi, hogy már nem csak azt vizsgálják, hogy milyen pénzek távoztak az Egyesült Államokból, hanem azt is, hogy kik és miért fektettek be az amerikai piacra. 

Borítókép: Soros György Davosban, a Világgazdasági Fórumon 2020. január 23-án (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.