Ukrajnának tárgyalnia kell a túlélés érdekében

Tucker Carlson és Daniel Davis egy interjú során az ukrajnai háború globális következményeit és az amerikai katonai stratégiát elemezték. A beszélgetésben a meghívott, Daniel Davis részletesen kitért a háború alakulására, a lehetséges megoldásokra, valamint az amerikai hadsereg felkészültségére és a nemzetközi biztonságra gyakorolt hatásaira.

2025. 02. 14. 15:32
Ukrán tank. (Fotó.NurPhoto via AFP/Oleksandr Klymenko/Ukrinform/NurPhoto) Fotó: NurPhoto via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közelmúltban Tucker Carlson közismert amerikai médiaszemélyiség és Daniel Davis ezredes részletesen beszéltek az ukrajnai háború okairól és annak globális politikai következményeiről. Az interjú során a meghívott kihangsúlyozta, hogy az Egyesült Államoknak a korábbi adminisztráció alatt született  döntései és a nyugati beavatkozások kulcsfontosságú szerepet játszottak a háború eszkalálódásában. A beszélgetésben mindketten egyetértettek abban, hogy a konfliktus elkerülhető lett volna, ha más politikai irányvonalat választottak volna.

Tucker Carlson
 Donald Trump és Tucker Carlson (Fotó: AFP)

Trump békeígérete és a háború elkerülhetősége

Daniel Davis és Tucker Carlson a beszélgetés során kiemelték, hogy Trump egyik fő kampányígérete az volt, hogy véget vet az értelmetlen háborúknak, különösen az orosz-ukrán háborúnak. Daniel Davis ezredes szerint Trump képes lett volna gyorsan lezárni a háborút, de jelenleg nehezebb helyzetben van, amely korábbi bonyolult politikai döntések sorozatára vezethető vissza. 

 Daniel Davis szerint a minszki egyezményeknek, amelyek Ukrajna autonómiáját biztosították volna, kulcsfontosságú szerepe lett volna a konfliktus elkerülésében, ám ezek végrehajtása sosem történt meg.

A Krím területének orosz annektálása és Ukrajna NATO-tagsága kulcsszerepet játszottak a háború kitörésében. Carlson és Davis egyaránt hangsúlyozzák, hogy a Krím Oroszország számára stratégiai fontosságú volt, és az ottani orosz ajkú lakosság többsége támogatta az orosz csatlakozást. Ukrajna NATO-tagságának kérdése, amelyet Oroszország vörös vonalként kezelt, szintén alapvető tényező volt, amely hozzájárult a háború kitöréséhez. 

Béketárgyalások és a háború jövője

A háború lezárására többször is kínálkoztak lehetőségek, de a nyugati hatalmak, különösen az Egyesült Államok és Nagy-Britannia, megakadályozták a béketárgyalásokat. A 2022-es isztambuli béketárgyalások, amelyeket Boris Johnson és az Egyesült Államok blokkoltak, elbuktak, és Zelenszkij is elutasította a tárgyalások folytatását. Davis és Carlson egyetértenek abban, hogy Ukrajnának sürgősen tárgyalásokat kellene folytatnia, mivel a háború egyre nagyobb humanitárius válságot okoz, és hosszú távon nem biztos, hogy győzelmet hoz.

Ukrajnának tárgyalnia kell a túlélés érdekében. Nekünk tárgyalnunk kell, hogy véget vessünk a háborúnak. Putyinnak nem kell. Ha nem kapja meg a számára kedvező megállapodást, egyszerűen tovább terjeszkedik, amíg el nem éri a célját

– vallja Daniel Davis ezredes. 

Tucker Carlson interjújában Daniel Davis ezredes azt is felfedte, hogy a háború nem kizárólag Oroszország és Ukrajna ügyére, hanem a globális biztonságra is kihat. Az egyik legaggasztóbb fejlemény a fegyverek Mexikóba kerülése. Davis szerint az amerikaiaknak szánt fegyverek jelentős része az ukrán hadseregtől eljut a mexikói drogkartellekhez, ami komoly fenyegetést jelent, mivel ezek a fegyverek akár polgári célpontokat is támadhatnak.

Oroszország és a globális politikai helyzet

Davis és Carlson figyelmeztetnek arra, hogy Oroszország hosszú távon képes lehet megnyerni a háborút, mivel rendelkezik a szükséges erőforrásokkal, például nyersanyagokkal és hadiiparral. Ezzel szemben Ukrajna és az Egyesült Államok katonai készletei fokozatosan kimerülnek. 

Arra is rámutattak az interjú során, hogy a jövőbeli globális politikai helyzetben Oroszország és Kína együttműködése erősödhet, amely komoly hatással lehet a világ stabilitására.

A beszélgetés végén Davis és Carlson arra figyelmeztettek, hogy a jövőben elengedhetetlen a helyes politikai döntések meghozatala, hogy elkerüljük a további háborúkat és a globális instabilitást.

„A legjobb módja a háborúk megelőzésének, ha eleve elkerüljük őket, de az Egyesült Államok ezt nem tette” – húzta alá Daniel Davis az interjú során.

Borítókép: Ukrán tank. (Fotó.NurPhoto via AFP/Oleksandr Klymenko/Ukrinform/NurPhoto)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.