Az EU-s országoknak elegük van a brüsszeli migrációs tervekből + videók

A brüsszeli vezetés tovább erőlteti a migrációs paktum betartását, de az európai uniós országoknak sorra elegük lett a migránsbűnözésből. Németország mellett több uniós tagállam is ideiglenes határellenőrzéseket vezetett be és a lengyeleknél polgárőrmozgalom is indult, melynek célja, hogy az illegális migránsokat a határ túloldalán tartsák.

2025. 07. 22. 19:05
A migrációs paktum nem tartható
A migrációs paktum nem tartható Fotó: WAHAJ BANI MOUFLEH Forrás: Middle East Images
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A migrációs paktumot még az előző uniós ciklus végén fogadták el, és az a lényege, hogy a tagállamoknak kvóták szerint kellene elosztaniuk az illegális bevándorlókat. Bakondi György belbiztonsági főtanácsadó szerint egészen tarthatatlan és kivitelezhetetlen megoldást próbálnak ránk erőszakolni, miközben Magyarországnak működő, hatékony határőrizeti rendszere van. A főtanácsadó szerint az uniós jogszabályok túlságosan liberálisak, gyorsított eljárásokat tesznek lehetővé a családegyesítések során, ami tovább növeli az unióba érkező bevándorlók számát. 

Lassan minden EU-s országnak elege van a brüsszeli migrációs tervekből
Lassan minden EU-s országnak elege van a brüsszeli migrációs tervekből
Fotó: ALEXANDRE RAULT / Hans Lucas via AFP

Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről

A The Times of London című lap beszámolója összegezte az angliai migránshelyzetet, és többek között arra a megállapításra jutottak, hogy az illegálisan érkező migránsok 24-szer nagyobb valószínűséggel kerülnek börtönbe, mint a brit állampolgárok. 

Az elemzők külön kiemelték, hogy azok a nemzetiségek, amelyekből a legtöbb vízi úton érkező illegális migráns származik – például afgánok, albánok, irániak, irakiak és szomáliaiak –, jóval magasabb börtönaránnyal szerepelnek a statisztikákban. 

Ez azt jelenti, hogy a 2025 eleje óta a britekhez érkezett több mint húszezer illegális bevándorló közül körülbelül 700 esetében várható, hogy valamilyen súlyos, letöltendő börtönbüntetéssel járó bűncselekményt követ el.

A migrációs válságot le kell zárni

Orbán Viktor már rég megmondta, hogy a segítséget kell eljuttatni a bajba jutott országok lakóinak és nem a bajt beengedni Európába. Az Európai Bizottság új javaslata szerint Afrikának meg kell állítania a migránsok Európába jutását, hogy megtarthassa az uniós támogatásokat. Ez derült ki a következő évekre vonatkozó tervekből.

A határokat meg kell védeni, a migránsokat kívül kell tartani. Ez a magyar modell

– mondta a magyar miniszterelnök.

Írtunk róla, hogy Németország és szomszédai sorra vezetik be az ideiglenes határellenőrzéseket a migrációs nyomásra hivatkozva. A Frankfurt an der Oder és Slubice közötti határon például mindennapossá váltak az ellenőrzések. A választók tiltakozásának hatására – és miután az elmúlt évtizedben milliók kértek menedékjogot az országban, a német hatóságok minden, az országba érkező járművet igyekeznek ellenőrizni. 

Emellett Németország újabb deportálási akciót hajtott végre, amelynek során több tucat, bűncselekmények miatt elítélt külföldit küldtek haza. 

A mostani művelet keretében 81 elítélt migránst toloncoltak vissza Afganisztánba, Katar közvetítésével. Az akció volt a második ilyen jellegű művelet a berlini kormány részéről tavaly nyár óta, és a német kormány a jövőben további hasonló lépésekre készül.

A szomszédos országok követték a német példát, Lengyelország, Ausztria, Franciaország, Olaszország és Hollandia idén a migrációs aggodalmakra hivatkozva vezettek be határellenőrzéseket.

Egyre több európai ország lázad fel Brüsszel ellen

A mintegy hétezer főt számláló lengyelországi Polgárőr Mozgalmat például néhány hete hozták létre, hogy járőrözzön Lengyelország és Németország határán, és megakadályozza, hogy a német határőrség az illegális migránsokat a határon át Lengyelországba toloncolja.

A helyi beszámolók alapján július 8-án közel ezer illegális migráns érkezett hajókkal a görögországi Kréta szigetére. 

A szigeten lévő bevándorlási központok pedig zsúfolásig teltek.

Július 12-én a délkelet-spanyolországi Torre Pachecóban egy fiatal marokkói migráns marokkói zászlót lengetve kiabálta a helyieknek, hogy ne bújjanak a rendőrség mögé, hanem menjenek ki az utcára, küzdjenek meg vele és marokkói bandájával.

A városban ekkor már négy napja etnikai összecsapások zajlottak.

A briteknek is elegük van már a migránsagresszióból. A londoni Highbury & Islington metróállomáson egy migráns bántalmazott egy kisbabát tartó férfit – megütötte őt, és a gyerek leesett. 

A közelben tartózkodó brit férfiak gyorsan közbeléptek, hogy megállítsák a támadót.

Borítókép: A migrációs paktum nem tartható (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.