Megszavazták az eddigi legszigorúbb szankciós csomagot

Az Európai Unió jóváhagyta a tizennyolcadik büntetőcsomagot Oroszországgal szemben. A friss szankciós intézkedések célja, hogy tovább gyengítsék a Kreml háborús finanszírozási lehetőségeit, és blokkolják a megkerülési útvonalakat.

Forrás: MTI2025. 07. 18. 11:48
Újabb uniós szankciók nehezítik meg Oroszország helyzetét: az árnyékflotta, az olajárplafon és a dróntechnológia is érintett. Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője, Kaja Kallas pénteken bejelentette, hogy elfogadták az Oroszország elleni tizennyolcadik szankciós csomagot. Az új intézkedések célja a háborús gépezet további gyengítése: az árnyékflotta 105 tartályhajóját, üzemeltetőiket, valamint az orosz bankok finanszírozáshoz való hozzáférését is sújtják. Az uniós vezető szerint a szankciók most először vonatkoznak a lobogó szerinti lajstromozásra, és a cél, hogy megnehezítsék az eddigi megkerülési módszerek alkalmazását.

Kaja Kallas szerint az új uniós szankciós csomag az eddigi legszigorúbb, célba veszi az orosz árnyékflottát, bankokat és a hadiipart is.
Kaja Kallas szerint az új uniós szankciós csomag az eddigi legszigorúbb, célba veszi az orosz árnyékflottát, bankokat és a hadiipart is.
Fotó: AFP

Szankciók az orosz gazdaság szíve ellen

Az uniós szankciók sújtják az orosz hadiipart, energiaszektort és a háborús technológiai exportot is. 

Nagyobb nyomást helyezünk az orosz hadiiparra, a szankciók megkerülését lehetővé tevő kínai bankokra, és blokkoljuk a drónokban használt technológiai exportot

– fogalmazott Kaja Kallas. A csomag megtiltja az Északi Áramlat gázvezetékek használatát is, valamint alacsonyabb olajárplafont vezet be. A Rosznyeft legnagyobb indiai finomítóját is felvették a jegyzékbe.

A szankciók nemcsak gazdasági célpontokat érintenek, hanem azokat is, akik felelősek az ukrán gyermekek elhurcolásáért és átneveléséért. 

Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen szerint az EU „Oroszország háborús gépezetének szívére sújt le”, és a nyomás addig marad, „amíg Vlagyimir Putyin orosz elnök be nem fejezi a háborút”. António Costa, az Európai Tanács elnöke megerősítette, hogy az EU „rendíthetetlenül támogatja az igazságos és tartós békét Ukrajnában”, és céljuk, hogy megbénítsák Oroszország háborús képességeit.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.