Hangverseny a Bach családdal a Zeneakadémián

Tavasszal elmaradt koncertjének pótlásával nyitja meg az idei évadot a Liszt Ferenc Kamarazenekar a Zeneakadémia Nagytermében október 25-én. Az új művészeti igazgató Várdai István, világhírű csellóművész szólistaként is fellép az évadnyitó koncerten. A repertoáron J. S. Bach és fia, C. P. E. Bach, valamint Mendelssohn klasszikus darabjai szerepelnek.

Magyar Nemzet
2020. 10. 24. 17:30
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Évadnyitó hangverseny pótlással

A Liszt Ferenc Kamarazenekar 2019/20-as évadának utolsó, a tavasszal kihirdetett veszélyhelyzet miatt elmaradt bérletes koncertjét pótolja évadnyitó hangversenyén vasárnap a Zeneakadémia Nagytermében. A koncerten az idén januárban szerződtetett, új művészeti igazgató, Várdai István szólistaként és a csellószólam vezetőjeként is színpadra lép. Várdai István magas színvonalon támogatja a zenekar munkáját, jelenléte nagyfokú szakmai biztonságot jelent. „Személye nem kizárólag szólistaként hat a zenekar munkájára, összetett zeneisége, holisztikus látásmódja, világviszonylatban jegyzett munkássága is inspirálja a kamarazenekarunk művészeit” – mondta el Tfirst Péter, a Liszt Ferenc Kamarazenekar koncertmestere.

Várdai István Liszt Ferenc-díjas csellóművész
Fotó: Bach Máté

Az évadnyitó koncert repertoárja izgalmas darabokat rejt. Az est folyamán felcsendül majd J. S. Bach g-moll gambaszonátája Tfirst Zoltán vonószenekari átiratában, C. P. E. Bach B-dúr szimfóniája és A-dúr csellóversenye, valamint Mendelssohn Esz-dúr oktettje vonószenekari előadásban.

A vasárnap 19.30 órakor kezdődő hangverseny élő közvetítése itt lesz elérhető. Akik személyesen látogatnak el az előadásra a Zeneakadémia épületeiben érvényes részletes járványügyi szabályokról itt értesülhetnek.

A Liszt Ferenc Kamarazenekar

A Liszt Ferenc Kamarazenekar 1963-ban alakult a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola végzős növendékeiből. A zenekar közel hatvanéves fennállása alatt komoly nemzetközi hírnévre tettek szert, és a klasszikus zenei élet elitjének állandó szereplőjévé váltak. Fél évszázados működésük során – Sándor Frigyes, majd Rolla János vezetésével – több mint ötven országba jutottak el, többek között felléptek a New York-i Carnegie Hallban, a tokiói Suntory Hallban, a sydney-i Operaházban, a Buenos Aires-i Teatro Colónban, valamint a párizsi Théatre de la Ville-ben. A 2016 óta Tfirst Péter által vezetett együttes évről évre a világ legjelentősebb koncerttermeiben, elsőrangú szólisták közreműködésével lép színpadra. 2020 januárjában Várdai István, világhírű csellóművész művészeti igazgatóként kapcsolódott be a szakmai felkészítésbe és a művészi koncepció kialakításába.

A Magyar Tehetség Nagykövete

Várdai István szívügye a fiatal tehetségek támogatása. Barátaival közösen hozták létre a Kamara Akadémia Egyesületet, annak érdekében, hogy hosszú távon lehetőségeket kínáljanak a pálya iránt elkötelezett fiataloknak. Várdai István a tehetséggondozásban vállalt szerepe miatt idén októberben megkapta a Magyar Tehetség Nagykövete címet. A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége (Matehetsz) évente szervezi meg az országos tehetségnapot, amely 2010 óta a pedagógusok és a diákok nagyszabású ünnepévé nőtte ki magát. Célja, hogy széles körben felhívja a figyelmet a tehetséggondozás ügyének fontosságára. A rendezvény részeként adják át a Magyar Tehetség Nagykövete címet, amely az elismerésen túl egy felkérés is arra, hogy a kiválasztott személy a saját példájával és tevékenységével tovább támogassa a tehetségsegítés ügyét, és egyéni lehetőségei szerint pártfogolja a Kárpát-medencei tehetségsegítő szervezetek munkáját.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.