A bevezetőben használt szubjektív jelző a harmadik helyet megszerző filmre jobban illik, mint a többi mozira. Ugyanis ennek a King-adaptációnak az alapjául szolgáló könyv volt az a Stephen King-mű, amit e sorozat írója először olvasott még 1986-ban. Ugyanis ekkor jelent meg magyarul a Ragyogás című könyv az Európa Kiadó gondozásában, Prekop Gabriella fordításában. A rémisztő, de ugyanakkor lebilincselő történet, könnyedén csavarta az ujja köré, az akkori kiskamaszt, aki onnantól kezdve nagy rajongója lett az írónak. Ennyit rólam és az elfogódottságról, de kanyarodjunk vissza a műhöz, lévén, hogy pont Kingtől származik az az örökbecsű gondolat, hogy mindig a mese a fontos és nem a mesélő.
3. Ragyogás (The Shining - 1980)
Stephen King legismertebb műve, a Ragyogás 1977-ben jelent meg Amerikában. A történet a Colorado-hegységben játszódik, ahol az alkoholizmusából éppen kigyógyult Jack Torrance feleségével és Danny nevű gyermekével gondnoki állást vállal egy nagy múltú, télen üresen álló szállodában, amelyet néhány héttel később elzár a hó a külvilágtól. Jack meg akarja írni a szálloda titokzatos történetét, miközben a gonosz fokozatosan a hatalmába keríti és végül a családja ellen fordul. A történetnek igazi fűszert ad, hogy Danny, a kisfia csodálatos látnoki képességgel van megáldva, a ragyogással, ezért megérez és lát is különböző dolgokat. A végig feszült és izgalmas történet szinte kiáltott a megfilmesítés után.
A nagy sikerű regényt 1980-ban Stanley Kubrick vitte vászonra és bátran kijelenthetjük, hogy kultikus mozi lett belőle. Kubrick alkotása nem véletlenül számít alapműnek, hiszen számos technikai újítást felvonultatott a világhírű rendező. Többek közt a Ragyogásban használta először az akkor új technikának számító Steadicamet, amely különleges kameramozgásokat tett lehetővé. Az azonban bátran kijelenthető, hogy a film a Jack Torrance szerepében brillírozó Jack Nicholson színészi játéka miatt vált igazán halhatatlanná.