A felvételen a hangszeres és énekes szólisták mellett a Budapest Scoring szimfonikus zenekara, vegyeskara és gyermekkórusa szerepel, és Böjte Csaba atya is közreműködik gyermekeivel. Megkerestünk a produkcióban szereplő néhány művészt, hogy mondják el gondolataikat, és arra is kíváncsiak voltunk, honnan ismerték ezt a dalt és milyen kontextusban hallották először. Illetve az is érdekelt bennünket, hogy miként kerültek a produkcióba és milyen élményeik vannak a forgatásról.
Szvorák Katalin Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, előadóművész szerint minden mestermű mindig aktuális, így ez is kortalan. Most különösen. Arra figyelmeztet, mennyire törékeny az életünk, nem mindegy, hogy éljük a mindennapjainkat. Nincs értelme elfecsérelni az időnket a bosszúra, a gyűlölködésre. A szeretet a legnagyobb kincs. Márainak van egy szép gondolata: „Isten a szeretetet adta az embereknek, hogy elbírják egymást és a világot.” Ez mindent elmond. – Nagyon békepárti vagyok. Úgy gondolom, a gyűlölet gyűlöletet szül. Megbékélést nem lehet gyűlölettel kivívni. Gondoljunk csak a kisgyerekekre, akik vitáznak egymással. A szeretet, a nyugalom, a kíváncsiság segíti oldani a köztük lévő feszültséget. Olyan világot élünk, amiben minden felfokozott, manipulált. Nem tudjuk, kinek van igaza. Úgy gondolom, ha az ember önmagában harmóniát teremt, az kihatással van a környezetére – hangsúlyozta Szvorák Katalin, majd elmondta, hogy mindenki külön-külön énekelte a felvételt. – Népdalénekesként egy kirándulásnak éltem meg egy másik műfajba. Ilyen remek művészekkel együtt énekelni is nagyszerű érzés
– osztotta meg gondolatait.
Baricz Gergő rockzenész-énekes nem tudja megmondani, hogy mikor hallotta először a dalt. – Arra emlékszem, hogy édesanyámék szerették hallgatni ezt a Seress-nótát, így valamikor gyerekkoromban ismertem meg és azóta visszatérő eleme az életemnek. Gyakran hivatkoztam az alkotásra mint a nyelv és a kultúra egyik részére – fogalmazott az énekes.
A felkéréssel és a forgatással kapcsolatban pedig így fogalmazott: – Stílusában a dal nem áll hozzám közel, de számomra sokkal fontosabb volt, hogy a békedal összefogója Molnár Levente, aki szintén erdélyi művész. Patrióta és szolidáris ösztön hajtott abba az irányba, hogy a felkérésnek ne tudjak ellenállni és mindenképpen részt vegyek egy barátom projektjében. Annak pedig különösen örültem, hogy a forgatáson találkozhattam Reviczky Gáborral, mert nagyon szeretem a hangját és a karakterét.