A „Nyílzápor” szervezői immáron második alkalommal készülnek látványos közös íjászattal, íjászversenyekkel és közönségprogramokkal az augusztus hatodikai hagyományőrző találkozóra. A rendezvény házigazdája Kassai Lajos, a lovas íjászat modern kori megteremtője, az esemény helyszíne ugyancsak az ő birtoka, a nemzetközileg is jegyzett, Somogy megyei Kassai-völgy. A völgy otthont ad a népvándorlás kori kultúra számtalan tárgyi és szellemi emlékének. A közel kettőszáz éves eredeti kazak jurta, a múlt hangulatát idéző, Makovecz-stílusban készült épületek és őshonos állatok szinte valamennyi képviselője megtalálható a Kaposvár melletti völgyben. Kassai Lajos egyik alapmottója, a „Tartsd a jószágot természete szerint” környezete teljes egészére kihat.A szervezők egyaránt várják mindazokat, akik civil ruházatban, modern íjászfelszereléssel, illetve tizedik századi korhű viseletben és eszközökkel, s azok szakszerű használatának tudásával érkeznek az „együtt lövésre”.
Az esemény nyitott azon civil érdeklődőknek is, akik kíváncsiak honfoglaló őseink világára. A látogatók biztonságos távolságból, ugyanakkor izgalmas közelségből élhetik át a korhű csatajelenet szimulációját. Az érdeklődők változatos közönségprogramok közül választhatnak: íjászpróbák, látványos bemutatók, szertűzgyújtás és dobolás sámán vezetésével, kézművesvásár és kerekasztal-beszélgetések váltják egymást a nap folyamán.Az első Nyílzáport 2007-ben rendezték meg Ópusztaszeren, a Nemzeti Történeti Emlékparkban, a pozsonyi csata és Árpád vezér halálának 1100 éves jubileumára. A szervezők célja az idei rendvénnyel, hogy szakmai közönségen túl a szélesebb nyilvánosság előtt is bemutassák az íjászat sokszínűségét, méltóságát és alázatát.
A 907-es pozsonyi csatára emlékeznek
A „Nyílzápor” szervezői látványos közös íjászattal, íjászversenyekkel és közönségprogramokkal készülnek az augusztus hatodikai hagyományőrző találkozóra.

Borítókép: Nyílzápor a Kassai-völgyben (Fotó: Konkoly Merse)
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Több száz millió forint értékű műkinccsel készül az idei Art and Antique kiállítás és vásár
Indul az ország legnagyobb összművészeti seregszemléje.

Távoli gyökerek, közös történetek – Korea élő öröksége Budapesten
Hagyomány újragondolva: koreai művészet magyar szemmel.

November végén debütál az év egyik legjobban várt magyar filmje
Kádár L. Gellért ismét nagyvásznon.

Tátrai Tibor supergroupja friss energiákkal és új dalokkal rúgja be az évet
Február 7-én az Akváriumban lép fel a godfater.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Több száz millió forint értékű műkinccsel készül az idei Art and Antique kiállítás és vásár
Indul az ország legnagyobb összművészeti seregszemléje.

Távoli gyökerek, közös történetek – Korea élő öröksége Budapesten
Hagyomány újragondolva: koreai művészet magyar szemmel.

November végén debütál az év egyik legjobban várt magyar filmje
Kádár L. Gellért ismét nagyvásznon.

Tátrai Tibor supergroupja friss energiákkal és új dalokkal rúgja be az évet
Február 7-én az Akváriumban lép fel a godfater.














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!